Reklama

Streetbus wrócił na wrocławskie ulice. To autobus MPK z pomocą dla bezdomnych [TRASA]

06/10/2021 09:11

Streetbus, czyli specjalna linia MPK z pomocą dla bezdomnych znów kursuje po Wrocławiu. Autobus rozpoczyna swój kurs codziennie o godz. 20:00. Na jego pokładzie potrzebujący będą mogli zjeść ciepły posiłek i skorzystać z pomocy wolontariuszy.

Taka forma pomocy wraca na wrocławskie ulice po letniej przerwie. W ubiegłym sezonie specjalny autobus i bus kursowały przez 1 680 godzin, pokonując ponad 16,7 tys. km. W ramach akcji udało się wydać ponad 66 tys. porcji zupy. Według MPK z pomocy mogło skorzystać blisko 42 tys. osób.


– Wrocław udowadnia kolejny raz, że jest miastem wrażliwym społecznie. Streetbus jest potrzebny, o czym świadczy, chociażby liczba osób, które z niego skorzystały w poprzednim sezonie – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Sergiusz Kmiecik .

Reklama

Od wtorku, 5 października Streetbus wrócił na wrocławskie ulice. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przeznaczy na ten cel 300 tys. złotych.


– Streetbus to dobre i sprawdzone uzupełnienie działań kierowanych do osób w kryzysie bezdomności – mówi Tomasz Neumann , kierownik Zespołu ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców z MOPS. – Oprócz finansowania Streetbusa, na którego funkcjonowanie przeznaczamy 300 tysięcy złotych, dofinansowujemy ponad 20 różnych placówek programów wychodzenia z bezdomności i placówek pomocowych – dodaje. Mowa tutaj m.in. o schroniskach, noclegowniach, punktach wydawania odzieży czy łaźni. Rocznie na te działania MOPS przeznacza 7 milionów złotych.

Reklama

Partnerem społecznym Streetbusa jest fundacja Homo Sacer, której funkcjonariusze będą pomagać pasażerom podczas przejazdów.


Streetbus Wrocław – Trasa


Autobus ma kursować codziennie. Będzie ruszał o godz. 20:00 z ulicy Sieradzkiej i zatrzymywał się na przystankach: „Bzowa” w pobliżu Centrum Historii Zajezdnia i „Katedra” przy ul. Wyszyńskiego. Dodatkowo „na życzenie ” zatrzymuje się na al. Hallera, pod FAT, na pl. Orląt Lwowskich, pod Galerią Dominikańską i przy ul. Pułaskiego (przystanek „Kościuszki”). Trasa Streetbusa kończy się na ul. Zaporoskiej, gdzie zlokalizowana jest ogrzewalnia dla bezdomnych.

Reklama

– Wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby ten autobus nie był już nikomu potrzebny. Nasze dotychczasowe doświadczenie pokazało jednak, że jest inaczej. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem i okazał się bardzo skutecznym sposobem dotarcia do osób w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego po raz kolejny wyjechał na wrocławskie ulice – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości