Reklama

Szef SLD przywiózł wrocławianom konstytucję [ZDJĘCIA, WIDEO]

30/05/2017 15:28

Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej postanowili przypomnieć Polakom o tym, że w tym roku minęło 20 lat od uchwalenia konstytucji. Z okazji rocznicy, lewica w całej Polsce rozdaje bezpłatne egzemplarze ustawy zasadniczej opatrzone podpisem prezydenta Kwaśniewskiego. We wtorkowe popołudnie na wrocławskim rynku, konstytucję mieszkańcom naszego miasta wręczał sam przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Z okazji dwudziestolecia referendum działacze SLD wraz z Aleksandrem KwaśniewskimWłodzimierzem Cimoszewiczem mają zamiar w całej Polsce rozdać pół miliona egzemplarzy konstytucji. W ramach tej akcji we wtorek na wrocławskim rynku pojawił się sam szef SLD. – Minęło 20 lat od referendum konstytucyjnego. Jednego z dwóch referendów, które w Polsce odniosły sukces. Obydwa referenda organizował Sojusz Lewicy Demokratycznej – zaznaczył na wrocławskim rynku Włodzimierz Czarzasty.


Przewodniczący SLD tłumaczył, że akcja rozdawania konstytucji to odpowiedź, na dyskusję, jaką swoją deklaracją o konieczności przeprowadzenia referendum konstytucyjnego zapoczątkował prezydent Andrzej Duda.

Reklama

– Chcemy Polakom rozdać konstytucję po to, żeby o konstytucji przypomnieć i powiedzieć, że jest to największy i najważniejszy dokument w naszym kraju oraz rekomendować panu Andrzejowi Dudzie, naszemu prezydentowi, żeby konstytucję przeczytał i jej nie łamał – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Czarzasty.



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości