Reklama

Tadeusz Pawłowski przed meczem z Pogonią Szczecin. "Sytuacja kadrowa jeszcze się pogorszyła"

30/03/2018 15:01

W Wielkanocny Poniedziałek Śląsk Wrocław rozgrywa kolejne spotkanie w Lotto Ekstraklasie. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mają ostatnią szansę na wyjazdowe zwycięstwo w rundzie zasadniczej, ale nie będzie o to łatwo. Pogoń - choć znajduje się niżej w tabeli - jest u siebie bardzo groźna. - Jeśli będzie walka, zaangażowanie i wiara w siebie, to stać nas na dobry mecz - zaznacza szkoleniowiec WKS-u.

Tadeusz Pawłowski (trener Śląska): W rozmowach z zespołem mówię o pozytywnym myśleniu. Dobrze pracowaliśmy ostatnio, teraz skupiamy się nad niuansami taktycznymi. W meczach brakuje mi walki i zaangażowania do końca. Jeśli to się pojawi i poprzemy to wiarą w siebie, to stać nas na dobry mecz.


Sytuacja kadrowa miała być lepsza po przerwie na reprezentację, a się jeszcze pogorszyła. Kontuzjowane biodro ma Mariusz Pawelec i tam może być coś poważniejszego, tak wykazało badanie USG. Do Szczecina nie pojedzie jeszcze Michał Chrapek i Mateusz Lewandowski, a w sumie mamy chyba ośmiu kontuzjowanych zawodników, z Łukaszem Madejem, Adamem Kokoszką i resztą. Mamy jednak kadrę i zawodników, którzy jak wyjdą na murawę, to stać ich na dobrą grę.

Reklama

Nie wygraliśmy jeszcze meczu na wyjeździe, ale nie skupiam się tym, co jest wytłumaczalne, a co nie. Skupiam się na naszych obietnicach, czyli rzetelny trening i solidną pracę, naprawdę przez te trzy tygodnie dobrze pracowaliśmy. Jesteśmy w stanie grać dobrze, walczyć przez długi czas. Tego będę oczekiwać. Chciałbym też, żeby zespół wziął odpowiedzialność na siebie. Oni grają na boisku i muszą pokazać na murawie waleczność, ekstremalne zaangażowanie w pojedynkach jeden na jeden. My jesteśmy od motywacji, przygotowania, taktyki, ale oni muszą to przełożyć na boisko. Podstawą jest wygrywanie pojedynków 1 na 1 w defensywie i ofensywie.


W niedzielę rano trenujemy, potem obiad i jedziemy do Szczecina. Także musieliśmy poodmawiać pozapraszanych na Wielkanoc gości (śmiech). Nie ma sensu gdybać, co by było, gdyby był inny terminarz. Mmay bardzo ważny mecz, jeden z kluczowych i zależy nam na zwycięstwie.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości