Do PKP Intercity trafiły już pierwsze zmodernizowane wagony bezprzedziałowe. Na początek jeżdżą z Łodzi do Warszawy i nad morze. Ale najpóźniej na początku przyszłego roku mają się pojawić także we Wrocławiu. Wiemy, dokąd będzie można nimi dojechać!
Na razie na polskich torach pojawiło się 8 zmodernizowanych wagonów, docelowo będzie ich 24. W każdym są 54 miejsca dla pasażerów. - Oferują liczne udogodnienia takie jak: Wi-Fi, indywidualne oświetlenie, nową klimatyzację, dynamiczny system informacji prezentowany na tablicach świetlnych czy nowe drzwi przesuwne - podkreśla PKP Intercity. - Kolejne zmodernizowane wagony 152A będą sukcesywnie odbierane przez spółkę. Wszystkie pojazdy z tej serii powinny trafić do PKP Intercity do końca I kwartału 2026 r. Wartość tego kontraktu to ponad 150 mln zł - dodają kolejarze.
Nowe wagony mają się pojawiać na trzech trasach do i z Wrocławia:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze