Reklama

Tak się zmieniły wagony Intercity. Pojawią się też we Wrocławiu

29/07/2025 08:30

Do PKP Intercity trafiły już pierwsze zmodernizowane wagony bezprzedziałowe. Na początek jeżdżą z Łodzi do Warszawy i nad morze. Ale najpóźniej na początku przyszłego roku mają się pojawić także we Wrocławiu. Wiemy, dokąd będzie można nimi dojechać!


Na razie na polskich torach pojawiło się 8 zmodernizowanych wagonów, docelowo będzie ich 24. W każdym są 54 miejsca dla pasażerów. - Oferują liczne udogodnienia takie jak: Wi-Fi, indywidualne oświetlenie, nową klimatyzację, dynamiczny system informacji prezentowany na tablicach świetlnych czy nowe drzwi przesuwne - podkreśla PKP Intercity. - Kolejne zmodernizowane wagony 152A będą sukcesywnie odbierane przez spółkę. Wszystkie pojazdy z tej serii powinny trafić do PKP Intercity do końca I kwartału 2026 r. Wartość tego kontraktu to ponad 150 mln zł - dodają kolejarze.

Nowe wagony mają się pojawiać na trzech trasach do i z Wrocławia:

  • Warszawa – Łódź – Kalisz – Krotoszyn/Twardogóra – Wrocław
  • Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra - Szklarska Poręba
  • Wrocław – Opole – Lubliniec – Piotrków Tryb. – Warszawa

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości