Reklama

Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu rozpoczyna rekrutację

13/05/2021 15:21

Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Wnioski o przyjęcie można składać za pośrednictwem systemu elektronicznego od 17 maja.

Technikum Żeglugi Śródlądowej przy ul. Młodych Techników 58 we Wrocławiu zostało utworzone przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w 2017 r. Kształci uczniów i przygotowuje ich do pracy w zawodzie technika żeglugi śródlądowej.


Do technikum przyjmowani są absolwenci szkół podstawowych. Tegoroczna rekrutacja rusza 17 maja. Wnioski o przyjęcie można składać za pośrednictwem systemu elektronicznego – Wrocławska Edukacja. Listy kandydatów zakwalifikowanych zostaną ogłoszone 22 lipca.


Nauka w Technikum Żeglugi Śródlądowej jest bezpłatna i trwa 5 lat. Utworzony jest jeden oddział liczący 26 miejsc. Uczniowie otrzymują od szkoły umundurowanie oraz tablet do nauki. Dostępne są również miejsca w internacie.

Reklama

Absolwent Technikum Żeglugi Śródlądowej będzie mógł kontynuować swoją edukację na uczelniach wyższych a także będzie przygotowany do podjęcia pracy dwóch zawodach – w załodze pokładowej jako marynarz oraz w maszynowni jako motorzysta – „pomocnik mechanika” na statkach żeglugi śródlądowej.


Więcej informacji o szkole oraz szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie Technikum Żeglugi Śródlądowej.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości