Reklama

Teraz Północ! Domagają się budowy kolejnego odcinka Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia

16/05/2018 15:38

Radni z północnych osiedli Wrocławia domagają się zaprojektowania i budowy północnego odcinka Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia. Chodzi o fragment drogi, który połączyłby Poświęcką z al. Jana III Sobieskiego. Społecznicy ruszają z akcją „Teraz Północ”, której efektem będzie złożenie do prezydenta Dutkiewicza petycji z poparciem dla pomysłu.

A kcja „Teraz Północ” powstała z inicjatywy r ad o siedli Sołtysowice oraz Polanowice – Poświętne – Ligota. Do wydarzenia stopniowo dołączają się kolejne r ady, stowarzyszenia, a nawet pobliskie gminy, które również uważają, że obwodnica usprawni ruch i przyczyni się do zmniejszenia korków w tym rejonie.


– Z powodu braku północnego odcinka obwodnicy, cały ruch pojazdów odbywa się obecnie środkiem naszego osiedla, wąskimi ulicami Redycką, Sołtysowicką i Poprzeczną, a to oznacza niebezpieczne sytuacje i utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy skarżą się również na ponadnormatywny hałas oraz zanieczyszczenia spowodowane spalinami – tłumaczy Magdalena Gajewska, przewodnicząca rady osiedla Sołtysowice. – Potężne korki, problemy z wyjazdem z osiedli zwiększają frustrację mieszkańców oraz przejeżdżających kierowców. Utrudniony jest ruch w kierunku osiedli Psie Pole, Kowale czy Polanowice, co stanowi problem nie tylko dla poszkodowanych nadmiernym ruchem osiedli, ale też dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, którzy chcieliby móc swobodnie przemieszczać się pomiędzy wrocławskimi osiedlami – dodaje Marek Grobelny, przewodniczący zarządu osiedla Sołtysowice.

Reklama

Zdaniem osiedlowych działaczy miasto powinno natychmiast zająć się przygotowaniem projektu i budową obwodnicy. – Odnosimy wrażenie, że urzędnicy zapomnieli o północnej części miasta. Chcemy, aby dyskusja na ten temat powróciła do przestrzeni publicznej, a władze miasta podjęły radykalne kroki, by północna obwodnica została zaprojektowana i zrealizowana. Osiedle Polanowice – Poświętne – Ligota również boryka się z potężnymi korkami. Mieszkańcy, w szczególności w tzw. godzinach szczytu nie są w stanie wyjechać z osiedla – mówi Joanna Stańczyk, Przewodnicząca Rady Osiedla Polanowice – Poświętne – Ligota uważa, że miasto powinno natychmiast podjąć prace nad dalszym projektem i budową obwodnicy.


Grzegorz Maślanka, przewodniczący zarządu osiedla Karłowice – Różanka dodaje, że problem braku północnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej, odbija się również na mieszkańcach Karłowic – Różanki. – Potężne korki, utrudnienia pojawiające się przy przejazdach między osiedlami to codzienność również na Karłowicach - Różance. Obwodnica Śródmiejska jest dowodem na to, że władze miasta zapomniały o mieszkańcach północnego Wrocławia. Oczekujemy, by pozytywnie rozpatrzono wniosek oraz petycję mieszkańców i podjęto działania, mające na celu pozyskanie nakładów finansowych na projekt, a w niedalekiej przyszłości realizację północnego odcinka śródmiejskiej obwodnicy Wrocławia – mówi Maślanka.

Reklama

Aktywiści liczą na to, że dostaną realne deklaracje w tej sprawie. Jeśli nie, zapowiadają podejmować kolejne kroki w celu wybudowania tej drogi. Twierdzą, że sprawa jest dla północnego Wrocławia zbyt ważna i nie chcą dopuścić do tego, by miasto nadal ignorowało brak tego odcinka drogi.


Petycję można podpisać w serwisie petycje.pl. Więcej informacji o akcji na fb/terazpolnoc.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości