Reklama

Tłumy na inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Otworzył go prezydent Sutryk [ZDJĘCIA]

24/11/2018 09:30

Tłumy wrocławian pojawiły się na piątkowej inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który stanął w sercu stolicy Dolnego Śląska. W oficjalnym otwarciu jarmarku wziął udział nowy gospodarz Wrocławia Jacek Sutryk, który podkreślał, że impreza w tym roku ma również charakter społeczny.

– Wszyscy lubimy ten przedświąteczny czas, w którym, pomimo że na dworze chłodniej, pogoda ducha nas nie opuszcza. Dziś otworzyliśmy 11. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, który wywołuje wiele uśmiechów, wśród tych, którzy go odwiedzają. W tym roku uśmiecham się, gdy myślę o społecznym elemencie Jarmarku. O otwarciu specjalnych przestrzeni dla organizacji pozarządowych, o współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w organizacji wigilii dla ubogich. To jest szczególna wartość tego czasu - silniejsze myślenie o sobie nawzajem. We Wrocławiu robimy to nie tylko od święta, ale cieszę się, że także w tym rozświetlonym miejscu organizatorzy pomyśleli o takim właśnie prospołecznym wymiarze – powiedział prezydent Jacek Sutryk.


W rozstawionych na Rynku i ul. Świdnickiej kramach znajdziemy m.in. świąteczne upominki, pamiątki z Wrocławia, ale też smakołyki z różnych stron świata. Nie brakuje też kultowego grzańca, w charakterystycznym kubku.


prochu, bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości