Minister kultury i dziedzictwa narodowego, kontynuując proces likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, powołał Tomasz Dudę na likwidatora Polskiego Radia-Regionalna Rozgłośnia we Wrocławiu „Radio Wrocław” S.A.
Dziś przed południem minister kultury i dziedzictwa narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100 procent akcji, kontynuując proces likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, powołał likwidatorów dla siedmiu spółek w stanie likwidacji.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100% akcji, kontynuując proces likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, powołał likwidatorów dla siedmiu następujących spółek w stanie likwidacji:
1. Polskie Radio -… pic.twitter.com/rXSdYLk5m1
To powrót Tomasza Dudy do rozgłośni przy ul. Karkonoskiej. Z Radiem Wrocław był bowiem związany od 2006 r. Funkcję prezesa objął tam 4 lata później. Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym „Słowa Polskiego”. Pracował także we wrocławskim ośrodku Telewizji Polskiej. Z funkcji prezesa Radia Wrocław został odwołany pod koniec 2017 roku. Kilka miesięcy później rozpoczął pracę jako redaktor naczelny katolickiego Radia Rodzina, gdzie pracował do tej pory.
Przymiarki do obsadzenia stanowiska wrocławskiej rozglośni trwały od kilku tygodni. Nieoficjalnie wiadomo, że pracownicy Radia Wrocław chcieli, by szefową pozostała Anita Białek, która piastowała tę funkcję od lipca ubiegłego roku. Nie jest tajemnicą, że o nominacji Tomasz Dudy mogła przesądzić też opinia Pawła Majchera, która od niedawna jest prezesem Polskiego Radia, a wcześniej współpracował z Dudą we wroclawskiej rozgłośni.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze