Reklama

Trener #VolleyWrocław ogłosił kadrę na rozgrywki PreZero Grand Prix

21/07/2020 23:00

Już w najbliższy piątek rozpoczną się rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. #VolleyWrocław zagra w grupie A i swoje mecze rozegra w Krakowie. We wtorek poznaliśmy kadrę wrocławianek na te rozgrywki.

PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki to rozgrywki łączące siatkówkę halową i plażową. Areną zmagań będą boiska do „plażówki”, ale w trakcie meczów obowiązywać będą zasady halowe. Wyjątkiem będzie to, że drużyny będą czteroosobowe, a nie klasyczne „szóstki”.


Ideą rozegrania Ligi Letniej, bo tak potocznie nazwane są rozgrywki, jest szybszy powrót siatkówki do ligowego życia i danie kibicom chociaż namiastki tego, co od września czeka nas w TAURON Lidze. #VolleyWrocław rozpoczął wcześniej swoje przygotowania do nowego sezonu, a za siatkarkami kilka treningów na piasku.

Reklama

W poniedziałek wrocławski klub ogłosił, że Agnieszka Adamek jest pierwszą zawodniczką, która otworzyła listę siatkarek #VolleyWrocław na eliminacje w Krakowie. Dodatkowo Adamek została także kapitanem zespołu z Dolnego Śląska na rozgrywki PreZero Grand Prix.


- Cieszy mnie to i doceniam, że trenerzy obdarzyli mnie zaufaniem i wyróżnili stanowiskiem kapitana drużyny. Mając doświadczenie plażowe postaram się pomóc drużynie awansować do finału. Jest to na pewno dodatkowa motywacja – mówi Agnieszka Adamek, libero #VolleyWrocław.

Reklama

- Dziewczyny bardzo dobrze odnajdują się na piasku i nasza gra na treningach wygląda obiecująco. Nie mogę się już doczekać turnieju w Krakowie, aż wspólnie wyjdziemy na boisko i rozpoczniemy ten sezon. Zapraszam do kibicowania nam i wspierania nas podczas PreZero Grand Prix – dodaje Adamek.


Wiemy już, że do Agnieszki Adamek dołączyły: Julia Kleszcz, Adrianna Szady, Julia Pańko, Joanna Chorąża, Karolina Fedorek oraz Paula Słonecka. Zespół poprowadzi duet Wojciech KurczyńskiDawid Murek. W przypadku awansu do finału rozgrywek – skład na drugi turniej może różnić się od tego na krakowską cześć zmagań.

Reklama

#VolleyWrocław zmagania w PreZero Grand Prix rozpocznie od meczu z Grot Budowlanymi Łódź (9:30), następnie zmierzy się z San-Pajdą Jarosław (12:30), a na zakończenie piątkowych zmagań – z Energą MKS Kalisz (15:30). W przypadku zajęcia pierwszego lub drugiego miejsca – uzyska awans do sierpniowych finałów w Gdańsku.


ah

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości