Reklama

Tutaj jesienią posadzą 687 drzew i 37 tys. krzewów [LOKALIZACJE]

03/10/2018 13:14

W ramach akcji "100 ulic na 100-lecie niepodległości" magistrat zleci posadzenie 687 drzew i ponad 37 tys. krzewów w stu lokalizacjach. Zostały one wybrane spośród 500 propozycji od mieszkańców. Pieniądze na zazielenianie ulic pochodzą z tegorocznej edycji "Rozliczam PIT we Wrocławiu".

Projekt prowadzą Zielony Departament, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Biuro Partycypacji Społecznej. Przez 3 tygodnie wrocławianie zgłosili ponad 2 tysiące propozycji posadzenia drzew, krzewów czy też wysiania łąk. Propozycje zostały sprawdzone przez Zarząd Zieleni Miejskiej pod względem technicznym (np. sieci podziemne), własności gruntu czy też planowanych w najbliższym czasie inwestycji.


Mieszkańcy zaproponowali zieleń przy ponad 500 ulicach. Wybrano 100, gdzie jesienią pojawi się 687 drzew i ponad 37 tys. krzewów. Wszystkie drzewa Zarząd Zieleni Miejskiej wyposaży w worki do nawadniania kropelkowego, a na palikach podtrzymujących drzewa zostaną rozwieszone niepodległościowe szarfy. Wrocławianie oprócz drzew i krzewów zaproponowali łąki kwietne. Po weryfikacji ZZM zakwalifikował 10 lokalizacji, ale na realizację tego planu trzeba poczekać, bo ze względu na cykl ogrodniczy łąki kwietne można wysiewać wiosną.

Reklama

SZCZEGÓŁOWA LISTA NASADZEŃ ZIELENI NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI WE WROCŁAWIU


Jak informują urzędnicy, zgodnie z założeniami projektu 100 ulic na 100-lecie niepodległości do przetargu na wykonanie jesiennych nasadzeń zakwalifikowało się ponad 100 pierwszych pozytywnie zweryfikowanych zgłoszeń. Weryfikując je, wzięto pod uwagę kolejność zgłoszeń ulic na każdym wrocławskim osiedlu. Zakwalifikowano maksymalnie 5 pierwszych pozytywnie zweryfikowanych zgłoszeń na osiedlu, tak, by drzewa posadzone były na terenie całego miasta. Zgłoszenia, które zostały zweryfikowane pozytywnie, ale nie zmieściły się w obecnym planie nasadzeń, trafiły do bazy planów nasadzeń Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Reklama

Ponad 200 zgłoszeń zostało zweryfikowanych negatywnie ze względu na kolizję z sieciami, umiejscowienie na terenie nienależącym do gminy, czy też przy głównej arterii komunikacyjnej, która wymaga spójnego planu zagospodarowania, lub też kolizję z planowaną inwestycją.


Pieniądze na realizację tego zadania, czyli dwa miliony złotych, pochodzą z tegorocznej akcji „Rozliczam PIT we Wrocławiu”.


 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości