Reklama

Ukradł telewizor. Tłumaczył, że wziął go w ramach zapłaty za nocleg

12/11/2018 12:32

Policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach otrzymali zgłoszenie o kradzieży telewizora. W jednym z lombardów odnaleźli szukany przedmiot i dotarli do osób odpowiedzialnych za ten czyn. Okazało się, że odbiornik bezprawnie zatrzymał 52-latek, który wcześniej udostępniał mieszkanie jego właścicielce.

Wartość utraconego mienia oszacowano na 600 złotych.Telewizor udało się odnaleźć w jednym z lombardów, gdzie był zastawiony. Funkcjonariusze dotarli taż do mężczyzny odpowiedzialnego za całą sytuację. 52-latek był zaskoczony wizytą policjantów w swoim mieszkaniu.


Mężczyzna oświadczył, że udostępnił własny lokal do przebywania dwóm osobom. Jedną z nich była właścicielka telewizora, która przyniosła go razem z innymi swoimi rzeczami. Po dwóch tygodniach doszło do kłótni pomiędzy mieszkańcami i podnajemcy musieli opuścić mieszkanie. Właściciel postanowił wtedy, że nie odda telewizora z powrotem i potraktuje go jako zapłatę za nocleg. – Policjanci ustalili, że 52-latek przekazał go znajomej, która znając całą sytuację, zastawiła go w lombardzie – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.
Mężczyznę i kobietę mundurowi przewieźli na komisariat, gdzie złożyli zeznania, a później usłyszeli zarzuty.

Reklama

Odpowiednio, za przywłaszczenie mienia i paserstwo. Sprawdzenia potwierdziły, że oboje byli już wcześniej karani. Ich dalszy los leży teraz w rękach sądu. Może im grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości