Reklama

Uroczystości wojskowe w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]

27/09/2021 16:10

W poniedziałek, w centrum Wrocławia można zaobserwować duża liczbę żołnierzy. Wszystko za sprawą imprez wojskowych, które odbyły się w Narodowym Forum Muzyki i na pl. Wolności.

W gmachu Narodowego Forum Muzyki odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki. W inauguracji wzięli udział m.in. przedstawiciele: Prezydenta, Premiera, Sejmu, Ministerstwa Obrony Narodowej, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednostek wojskowych, policji, straży pożarnej, władz wojewódzkich i samorządowych oraz uczelni krajowych. Podczas uroczystości studenci złożyli uroczyste ślubowanie, odśpiewali najstarszą pieśń żaków „Gaudeamus Igitur" oraz „Hymn do miłości Ojczyzny”.


Z kolei na pl. Wolności o godzinie 14:00 odbyła się defilada wojskowa i uroczysta przysięga żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas uroczystości zaprezentowano też nadany brygadzie przez Prezydenta RP sztandar.

Reklama


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości