Reklama

Uszkodzona nawierzchnia torowiska na pl. Grunwaldzkim. MPK wprowadziło objazdy [ZDJĘCIA]

23/05/2018 08:32

Autobusy znowu nie mogą korzystać z torowiska na osi Grunwaldzkiej, na odcinku między mostem Szczytnickim i placem Grunwaldzkim. Powodem zmiany tras kilku linii jest fatalny stan nawierzchni.

Płyty, którymi wyłożone jest torowisko w tym miejscu, są już mocno popękane, a miasto porządny remont planuje dopiero latem. Do tego czasu, za każdym razem, gdy sytuacja tam się pogorszy, MPK wprowadza objazdy dla autobusów, a Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zleca szybkie łatanie dziur w nawierzchni masą bitumiczną. Ostatnio zdarzyło się to w marcu.


Od środy, od godz. 7.30, autobusy linii D, 116, 121, 131 i 141 znów nie zatrzymują się na przystanku Bujwida i zamiast jechać torowiskiem, stoją w korkach. Ostatnio przywracanie ich na stałe trasy trwało około doby, ale był to weekend. Ile zajmie tym razem? Na razie nie wiadomo.

Reklama

- Płyty po 17 latach eksploatacji kruszą się i pękają na skutek zużycia. Od ubiegłorocznych wakacji próbujemy wybrać w przetargu wykonawcę wymiany zabudowy torowiska, ale wciąż otrzymujemy oferty przekraczające budżet gminy przeznaczony na ten cel o ponad 100 procent. Prace planujemy wykonać w wakacje - mówiła wtedy Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiUM we Wrocławiu.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości