Reklama

W.Gęstwa: Maraton nie istnieje bez miast!

06/09/2016 16:43

Wojciech  Gęstwa - dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu oraz Wrocław Maraton jest gościem kolejnego wydania  "Dziękuję, nie słodzę". W  programie - Wojciech Gęstwa opowiada na pytanie, dlaczego Wrocław i jego mieszkańcy powinni cieszyć się z maratonu oraz zdradza,jak od kuchni wygląda organizacja takiej imprezy. Dowiemy się również, dlaczego półmaratony powoli zaczynają wypierać maratony.

W rozmowie z Damianem Filipowskim, dyrektor  MCS przekonuje, że takie imprezy jak wrocławski maraton i półmaraton to bardzo dobry sposób promocji miasta i mieszkańcy powinni również się w to zaangażować. - Maraton nie istnieje bez miast. Czy to Nowy Jork, Paryż, Barcelona, a także i Wrocław musi się zmierzyć z tymi logistycznymi problemami związanymi z tym, jak ma funkcjonować miasto wtedy, kiedy przez praktycznie całe miasto biegną maratończycy. - zaznacza Gęstwa,  zapewniając że Wrocław jest na to przygotowany. 


Dyrektor Wrocław Maraton zdradza również w programie, jak wygląda planowanie trasy takiego biegu oraz dlaczego wrocławska trasa jest wyjątkowa. Nie mogło zabraknąć również pytania o rywalizację z innymi miastami oraz jak na ich tle prezentuje się Wrocław, jako gospodarz biegów długodystansowych.

Reklama

W ostatnich latach rekordy popularności również we Wrocławiu biją półmaratony. Zdaniem naszego gościa, jest to bardzo naturalna rzecz, ponieważ przeciętnemu biegaczowi łatwiej jest pokonać krótszy o połowy dystans niż ten najbardziej selektywny bieg o długości ponad 42 kilometrów.


 



red

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości