Reklama

W Parku Szczytnickim posadzą nowe drzewa

27/09/2018 14:30

Trzy dęby zostaną posadzone w Parku Szczytnickim w piątek, 28 września, w samo południe. Upamiętnią dwie setne rocznice: powstania Związku Leśników Polskich i odzyskania niepodległości przez Polskę.

Związek Leśników Polskich Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Dolnośląskiego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej posadzą trzy sadzonki dębów w Parku Szczytnicki, przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kopernika. Będzie można w tym uczestniczyć w piątek o godz. 12.


- Sadzonki trzech dębów to potomkowie świadków wielowiekowej historii Polski: „Bartka” rosnącego na terenie Nadleśnictwa Zagnańsk, „Chrobrego” z Nadleśnictwa Szprotawa i „Maćka” z Nadleśnictwa Bolesławiec. Wyhodowanie sadzonek tych potężnych i wiekowych dębów było nie lada wyzwaniem z użyciem najnowszych technologii - mówi Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu.

Reklama

Na piątek zaplanowana jest także konferencja poświęcona 100-leciu powstania Związku Leśników Polskich (o godz. 14 w auli Uniwersytetu Przyrodniczego).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości