Reklama

We Wrocławiu powstał punkt szczepień dla uczniów szkół ponadpodstawowych

31/05/2021 13:20

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu z okazji Dnia Dziecka przygotował specjalny punkt szczepień dla wrocławskich uczniów. Chętni 16- i 17-latkowie będą mogli otrzymać pierwszą dawkę szczepionki w V Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Organizatorzy planują zaszczepić ponad 700 uczniów.

– W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym zaszczepiliśmy już ponad 200 tys. osób. Robimy, co w naszej mocy, by zaszczepić jak największą populację naszego miasta i regionu. Wszystkich niezdecydowanych zachęcamy do tego, żeby jak najszybciej taką decyzję podjęli dla bezpieczeństwa własnego i nas wszystkich. W Dzień Dziecka będziemy szczepić uczniów wrocławskich uczniów szkół, którzy skończyli 16. rok życia, zgodnie z zaleceniami producenta preparatu – mówi Barbara Korzeniowska, zastępczyni dyrektora ds. lecznictwa otwartego USK.


W ramach akcji zaszczepionych ma zostać 710 uczniów wrocławskich szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni preparat firmy Pfeizer. Jest to jedyna szczepionka dla młodzieży poniżej 18. roku życia, dopuszczona do tej pory na terenie Unii Europejskiej.

Reklama

Chętni uczniowie zostają dopuszczeni do szczepienia po okazaniu wypełnionego i podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenia, a także po wstępnej kwalifikacji lekarskiej. Szczepienia będą wykonywać pracownicy medyczni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.


Dodatkowo z okazji Dnia Dziecka nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu poprowadzą wykłady dla młodzieży o profilaktyce przeciwnowotworowej. Organizowane są one m. in. w V i VII LO we Wrocławiu. Potrwają do 2 czerwca. Poprowadzą je laryngolodzy oraz dietetycy, wykładający na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Reklama

– Wykłady rozpoczną się 31 maja, także z uwagi na to, że jest to także Światowy Dzień bez Papierosa. Dotyczyć będą również zdrowego stylu życia w aspekcie aktywności fizycznej, ale i zasad zdrowego odżywiania się – mówi prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem.


Wydarzenie zorganizowane jest pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości