Reklama

Weekend we Wrocławiu. Na te imprezy warto się wybrać

18/09/2020 19:19

Muzyczne pożegnanie lata na Pergoli, Kinomural na Nadodrzu i dzień otwarty w Zajezdni na Ołbinie. To niektóre z wydarzeń, które odbędą się we Wrocławiu w najbliższy weekend.

Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Happysad, Illusion, Nocny Kochanek, Adi Nowak, Meek, oh why?, Dwa Sławy, Sarius, O.S.T.R. i Miuosh wystąpią wystąpią w weekend na Last Minute Summer Festival 2020. Impreza odbywa się na Pergoli jako alternatywa dla odwołanej przez pandemię 3-Majówki. – Będzie radośnie i bezpiecznie – zapewniają organizatorzy wydarzenia. Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się tutaj.

Zabytkowe tramwaje i święto rolkarzy


W sobotę, z okazji dnia otwartego wrocławskiego MPK, będzie można m.in. bezpłatnie przejechać się zabytkowym tramwajem, zwiedzić zajezdnie i wziąć udział w nauce jazdy Skodą. Impreza odbędzie się w sobotę na zajezdni Ołbin. O imprezie piszemy tutaj.

Reklama

Tego samego dnia, godz. 18, na trybunie C Stadionu Wrocław odbędzie się zaś kolejna edycja Rolkoteki, czyli imprezy z rolkami, wrotkami, muzyką i konkursami z nagrodami. Organizatorzy apelują, by przychodzić przebranym w kostiumy. Wstęp wolny już od godz. 17:30. Więcej informacji o imprezie i jej regulamin znajdują się tutaj.


CZYTAJ TEŻ: Wokalista Nocnego Kochanka: "NA KONCERTACH NA CHWILĘ MOŻNA ZAPOMNIEĆ O MĘCZĄCYCH NIUSACH" [WYWIAD]


Nietypowe seanse


Od 19 do 21 września na placu przed dworcem Wrocław Główny będzie natomiast można bezpłatnie obejrzeć film „Wiktoria 1920” zrealizowany w technologii VR 360 stopni 3D. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Szczegóły znajdują się tutaj.

Reklama

Podczas drugiej edycji Kinomuralu na pięciu ścianach kamienic wrocławskiego Nadodrza zobaczyć będzie można prawie 90 prac 49 artystów z 16 krajów. Wyświetlone zostaną m.in. filmy rysunkowe i medytacyjne, dzieła abstrakcyjne, eksperymentalne i fabularne, a także – po raz pierwszy – animacje 3D. Wstęp wolny. Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj.


Dla miłośników mody i nie tylko


Targi Dobry Design pod hasłem „Wrocławska jesień” to – jak zapowiadają organizatorzy:  moda, plakat, ilustracja, biżuteria, ceramika, szkło, rośliny, tekstylia, dekoracja, vintage, coś dla najmłodszych, stoiska foto i kreatywne, a także strefa gastro i relaksu. W trakcie najbliższej edycji odbędą się też warsztaty, panele dyskusyjne i pokazy technik artystycznych. Impreza będzie miała miejsce w sobotę, od godz. 12 do 19, na Wyspie Słodowej w budynku Concordia Design Wrocław. Wstęp wolny.

Reklama

Teatralne propozycje


Letnia Scena Impartu to projekt będący kontynuacją Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław, w ramach której w okresie pandemii artyści odwiedzili ponad 60 podwórek w całym mieście. Zwieńczeniem cyklu będzie pierwsze od pół roku przedstawienie „Leningrad” z Mariuszem KiljanemTomaszem Marsem. To muzyczny projekt, którego bazą do powstania było 18 piosenek z repertuaru zespołu Leningrad z Sankt Petersburga – w ich twórczości, na czele z liderem Siergiejem Sznurowem, można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Więcej o spektaklu można przeczytać tutaj.

Reklama

– Pierwotnie planowaliśmy zwieńczyć tegoroczne wakacje koncertem piosenek z „Leningradu”. Zamiast tego zdecydowaliśmy wspólnie z artystami, by mogli wrócić w formie, którą publiczność Impartu lubi najbardziej i zaprezentować pełny spektakl – podkreślają organizatorzy wydarzenia. I dodają, że aby zapewnić widzom komfort oraz bezpieczeństwo zdecydowali się wystawić sztukę Łukasza Czuja w podwórku Impartu.


„Leningrad” będzie można zobaczyć przy Mazowieckiej 17 w sobotę, 19 września, o godz. 20. Bilety na to wydarzenie są dostępne za pośrednictwem strony Strefy Kultury Wrocław. Szczegóły znajdują się tutaj.

Reklama

Nowy sezon rozpoczyna zaś Wrocławski Teatr Komedia. W ten weekend będzie można zobaczyć „Rubinowe gody”. Jego bohaterami są Grażyna i Marian, którzy po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa "luksus", co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego - jak na ich gusta - menu w tutejszej restauracji. Spektakl zostanie wystawiony w sobotę o godz. 20 i w niedzielę o godz. 19. Bilety, w cenie 85 zł (normalny) i 70 zł (ulgowy) można kupić za pośrednictwem strony internetowej teatru.

W sobotę, o godz. 19, w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62/70) będzie można zobaczyć „Vermilion Calm”, czyli operę japońskiej kompozytorki Keiko Fujiie. Będzie to połączenie współczesnej muzyki europejskiej, jazzu, opery i japońskiej tradycyjnej improwizacji. Bilety, w cenie 60 i 80 zł, są dostępne na stronie internetowej.

„Noc żywych trupów” to z kolei propozycja od Teatru Ad Spectatores. – W wyniku napięć i konfliktów na świecie nie pozostał nikt przy życiu. Kilometry kwadratowe niegdyś wielkich skupisk ludzkich opustoszały. Myli się jednak ten, który twierdzi, że nasza planeta stała się z dnia na dzień niezamieszkana. Wbrew obiegowym opiniom okazało się także, że życie pozagrobowe jest znacznie fajniejsze niż doczesne. Na ziemi nastał czas zombie – czytamy w opisie spektaklu. Zostanie on wystawiony w niedzielę o godz. 20 na dachu budynku Concordia Design na Wyspie Słodowej. Organizatorzy apelują, by w razie niepogody zabrać ze sobą parasole. Bilety można kupić tutaj.


Co w kinach?

Reklama

W sobotę, o godz. 20, w kinie DCF będzie można zobaczyć przedpremierowo “Niedosyt”. – Pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, to połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do “Dziecka Rosemary” służą za paliwo dla historii emancypacyjnej – czytamy w opisie tej produkcji. Bilety, w cenie 18 i 22 zł, można kupować za pośrednictwem strony internetowej kina.

W niedzielę, w ramach cyklu „Kino Polskie. Rekonstrukcje” w Dolnośląskim Centrum Filmowym wyświetlony zostanie film Jerzego Skolimowskiego „Ręce do góry” z 1967 roku, który na 14 lat został zatrzymany przez cenzurę ze względu na scenę nalepienia podwójnej pary oczu wizerunkowi Józefa Stalina na pierwszomajowym pochodzie. Prapremiera „Rąk do góry” w wersji z dokręconym prologiem odbyła się dopiero w 1981 roku, a właściwa premiera – cztery lata później. Film opowiada o absolwentach Akademii Medycznej, którzy spotykają się po latach i wspominają mroczne czasy stalinizmu. Będzie go można obejrzeć 20 września o godz. 16. Bilet wstępu kosztuje 110 groszy. Szczegóły znajdują się tutaj.

W piątek do kin wszedł film „25 lat niewinności. Historia Tomka Komendy”. – Życzyłbym sobie i wszystkim współtwórcą, żeby ten film zmienił coś w systemie „sprawiedliwości”. Kto wie, może zmieni nastawienie policjantów, prokuratorów i sędziów w kwestii rzetelności podczas prowadzonego postępowania karnego – mówi nam Jan Holoubek, reżyser tej produkcji. Więcej o filmie można przeczytać tutaj.


CZYTAJ TEŻ: "TO, CO STAŁO SIĘ TOMKOWI KOMENDZIE JEST NIEWYOBRAŻALNE"

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości