Reklama

Wiadukt przy placu Strzegomskim znika z mapy Wrocławia [ZDJĘCIA, WIDEO]

05/11/2019 12:06

To już ostatnie dni istnienia starego wiaduktu kolejowego nad ulicą Smolecką, przy placu Strzegomskim. Wykonawca odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, firma Filar, wyburzyła go już niemal całkowicie. 

W miejsce wyburzanego wiaduktu nad Smolecką powstanie nowy, 22-metrowy wiadukt, którym przejadą autobusy, tramwaje i rowerzyści. To część inwestycji zwanej TAT, czyli trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Ta część inwestycji jest warta prawie 6,5 mln zł. W sobotę rusza jej kolejny etap.


Ciekawostką jest fakt, że miasto postanowiło ocalić filary wiaduktu z XIX wieku, mocno zniszczonego przez powódź. Był on pod nadzorem konserwatorskim, ale jego wartość oceniono bardzo nisko. Mimo to jego filary będą w przyszłości częścią wybranych terenów zielonych, skwerów lub parków. Zajmie się tym Zarząd Zieleni Miejskiej. 

Reklama


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości