Reklama

Wrocław: 68-latek zaparkował tak, że inni nie mogli przejechać [ZDJĘCIA]

17/11/2021 13:39

To nie tylko złamanie przepisów, ale też i brak poszanowania do innych uczestników ruchu. Wrocławska policja interweniowała na ul. Zielińskiego, gdzie 68-latek zaparkował swoje auto tak, że inni mieli problem z przejazdem.

Mundurowi interweniowali na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego i Szczęśliwej. Zgłoszono im, że tuż przy przejściu dla pieszych ktoś zaparkował auto w sposób utrudniający przejazd ulicą.


– Policjanci natychmiast podjęli ręczną regulację ruchem, aby przede wszystkim pomóc kierowcy autobusu miejskiego opuszczenie skrzyżowania. 68-latek zostawił Audi w bardzo niefortunnym miejscu, ponieważ pośrodku jezdni znajdowała się wysepka uniemożliwiająca ominięcie zaparkowanego samochodu – mówi sierż. Aleksandra Rodecka z KMP we Wrocławiu.

Reklama

Zachowanie kierowcy spowodowało m.in. opóźnienia na jednej z linii autobusowych. – Policjanci zatrzymali na chwilę ruch, aby autobus mógł swobodnie cofnąć i objechać wysepkę z drugiej strony. Inni kierujący również mieli problemy podczas mijania się z innymi pojazdami, ze względu na powstałe zwężenie pasa ruchu – dodaje policjantka, która przypomina również o zakazie parkowania w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych.


Ostatecznie 68-letni właściciel pojazdu pojawił się na miejscu i przestawił auto. Nie uchroniło go to jednak przed mandatem.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości