Reklama

Wrocław: Biolodzy z UWr przygotują projekt zielonych przystanków MPK

19/04/2021 13:42

Uniwersytet Wrocławskie i MPK rozpoczynają wielopłaszczyznową współpracę. Jednym z pierwszych projektów ma być zaplanowanie zielonych przystanków i torowisk, które mają pojawić się na ulicach Wrocławia. To jednak nie koniec wspólnych projektów uczelni i przewoźnika.

Rektor UWr prof. Przemysław Wiszewski podkreśla, że dzięki współpracy z przewoźnikiem 25-tysięczna społeczność studentów i naukowców wniesie swoje pomysły do codziennego życia miasta.


Na razie widocznym efektem porozumienia jest tramwaj z reklamą uczelni, jaki rozpoczął kursowanie po Wrocławiu. Wszystko to szybko ma się jednak zmienić. Biolodzy z UWr już pracują nad projektem ulepszenia obecnie planowanych zielonych przystanków. – W planach jest zbadanie, jakie rośliny są w stanie utrzymać się na tych przystankach, ale też jakie rośliny będą mogły być przez nas przygotowane w Ogrodzie Botanicznym – tłumaczy prof. Wiszewski.

Reklama

Współpraca ma się jednak nie kończyć na zazielenianiu. – Tak naprawdę pan rektor ze swoimi pracownikami sięgnęli do wszystkich wydziałów i każdy wydział mógł zaproponować coś ciekawego i nowego – komentuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK.



Wśród tych propozycji znalazły się m.in. badania natężenia ruchu, które mają wskazać lokalizację przyszłych przystanków, opracowanie nowych rozwiązań dotyczących przystanków czy pomysły na wybór patronów tramwajów.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości