W poniedziałek, po godz. 12, w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza ślubowanie złożyli nowo wybrani radni miejscy oraz prezydent Jacek Sutryk. Oznacza to, że Wrocław już oficjalnie ma nowe władze. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami naszym miastem w ciągu najbliższych lat rządzić będzie koalicja złożona działaczy PO, Nowoczesnej, SLD i dwóch przedstawicieli Rafała Dutkiewicza.
Przypomnijmy, że w październikowych wyborach, wyborcy już w pierwszej turze zdecydowali, że przez najbliższe 5 lat Wrocławiem rządził będzie Jacek Sutryk. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wspierany również przez byłego już prezydenta Rafała Dutkiewicza uzyskał poparcie 129 669 wyborców (50,19%).
– Wierzę we Wrocław otwarty i uśmiechniety, łączący niczym Radosna Parada Niepodległości młodszych i starszych, we Wrocław, w którym każdy znajdzie swoje miejsce, który zadba o tradycję. Wierzę w miasto owarte dla przyjezdnych, silne swoją kulturą, tolerancyjne i pomagające potrzebującym. Chcę wprowadzić nową jakość współpracy, w której spory będą merytoryczne, w której liczyć się będzie wyjącznie dobro Wrocławia, a nie żadne inne interesy – mówił podczas zaprzysiężenia prezydent Jacek Sutryk, dziękując wszystkim i zapowiadając szybkie rozpoczęcie prac nad realizacją programu wyborczego.
W poniedziałek ślubowanie złożyli też radni miejscy. Wybierany będzie również przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia. O szczegółach już wkrótce na łamach TuWroclaw.com.
Zobacz też, kogo do rady miejskiej wprowadzili: Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Rafał Dutkiewicz [NAZWISKA I SYLWETKI RADNYCH]
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze