Reklama

Wrocław: Radiowóz policyjny zderzył się z tramwajem. Policja tłumaczy, jak to się stało

11/05/2023 15:41

Po godz. 15 na skrzyżowaniu alei Hallera i ul. Ojca Beyzyma policyjny radiowóz zaliczył stłuczkę z tramwajem linii 6. Torowisko było zablokowane.

Trasa tramwajów linii 2, 6 i 7 została tymczasowo skrócona do pl. Legionów. Tramwaje linii 17 kursowały przez pl. Legionów i ul. Grabiszyńską do pętli Oporów, a tramwaje linii 20 i 70 zostały skierowane objazdem w obu kierunkach przez pl. Legionów i ul. Grabiszyńską.
 
Później torowisko zostało częściowo odblokowane i linie 2, 6, 7, 17 wróciły na stałe trasy przejazdu. O godz. 16:50 na stałą trasę w kierunku FAT wróciły tramwaje linii 20 i 74. Autobusy "za tramwaj" rozwoziły pasażerów w relacji Hallera - FAT - Hallera. Utrudnienia zostały całkowicie usunięte o godz. 17.30.
 
Policjanci z radiowozu trafili do szpitala. Skarżą się na potłuczenia i zawroty głowy, wykonywane są prześwietlenia. 
 
- Do zderzenia doszło w momencie, gdy policjanci zawracali na skrzyżowaniu, przejeżdżając przez torowisko. Wcześniej jechali na interwencję, ale dostali informację o poważniejszym zdarzeniu i musieli zawrócić. Radiowóz nadawał sygnały świetlne i dźwiękowe. Tramwaj natomiast ruszył z przystanku i wtedy pojazdy się zderzyły, na szczęście przy niedużych prędkościach. Będziemy sprawdzac monitoring, by ustalić, kto zawinił. Ani kierowca, ni motorniczy nie znajdowali się pod wpływem alkoholu. W tramwaju nikomu nic się nie stało - mówi Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Czytaj też: Człowiek wpadł pod tramwaj. Spod wagonu wyciągnęli go strażacy


 
 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości