Reklama

Wrocław: Strajk Kobiet znów na ulicach miasta. Protest w centrum o 18:00

17/03/2021 09:45

W środę na ulicach Wrocławia znów zobaczymy protestujących w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Tym razem manifestacja odbędzie się w związku z procedowaniem przez sejm obywatelskiego projektu „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Utrudnień w centrum miasta można spodziewać się po godz. 18:00.

Organizatorzy protestu tłumaczą, że impulsem do ich kolejnego protestu we Wrocławiu ma być projekt ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender” autorstw a Instytut u Ordo Iuris oraz Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Sejm musi zająć się tym wnioskiem, ponieważ jego autorzy zebrali w ramach inicjatywy ustawodawczej 150 tys. podpisów.


Przedłożony do sejmu dokument zakłada wypowiedzenie przez Polskę „Konwencji stambulskiej” i rozpoczęcie prac nad nową międzynarodową „Konwencją o prawach rodziny”. Projekt takowej autorstwa Ordo Iuris, już w pierwszych akapitach zakłada m.in. zdefiniowanie „małżeństwa” jedynie jako dobrowolnego i trwałego związku kobiety i mężczyzny, a także sztywne ustalenie, że „płeć” to zespół cech biologicznych, w tym genetycznych, pozwalających na obiektywne rozróżnienie między kobietą a mężczyzną i zanegowanie pojęcia „płci społeczno-kulturowej”.

Reklama

Strajk Kobiet na pl. Dominikańskim we Wrocławiu [17.03.2021]


Na wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Antyprzemocowej nie godzą się organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W środę, 17 marca o godz. 18:00 ma odbyć się protest przeciwko inicjatywie Ordo Iruis. Zbiórka strajkujących odbędzie się na pl. Dominikańskim.


– W środę 17 marca, Sejm zacznie procedować projekt ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender”, który zakłada wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Antyprzemocowej. Tej, która broni kobiety przed przemocą ze względu na płeć. Jednak fundamentaliści spod znaku Ordo Iuris uważają, że kobietom w Polsce taka ochrona nie jest potrzebna. Że żona, kobieta ma cierpieć w imię dobra rodziny. I że przecież pierwsze pobicie, nie jest przemocą. Nie zgadzam się na to. Dlatego protestujemy – czytamy w zaproszeniu na wrocławski protest.

Reklama

Pod zaproszeniem na środowy protest, na Facebooku, oprócz Strajku Kobiet podpisali się m.in.: organizatorzy protestów samochodowych „Wrocławskie Błyskawice” oraz wrocławskiej Manify, Komitet Obrony Demokracji, Kultura Równości, Dolnośląski Kongres Kobiet, stowarzyszenie Nowa Nadzieja oraz lokalne komitety partii: Razem, Zieloni, Wiosna i Nowa Lewica.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości