Apelem Pamięci na wrocławskim Rynku zakończyły się poniedziałkowe obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej we Wrocławiu. Wcześniej wrocławianie upamiętnili ofiary katastrofy z 2010 roku m.in. poprzez zapalenie 96 zniczy na bulwarze Kaczyńskich oraz złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.
Obchody VII rocznicy tragedii smoleńskiej we Wrocławiu rozpoczęły się już w niedzielę wieczorem, kiedy to na bulwarze Lecha i Marii Kaczyńskich zapłonęło 96 zniczy upamiętniających pasażerów polskiego samolotu TU-154M.
W poniedziałek wrocławscy działacze Prawa i Sprawiedliwości w asyście żołnierzy Garnizonu Wrocław złożyli kwiaty pod tablicą Janiny Natusiewicz-Mirer, działaczki opozycji demokratycznej w PRL, która zginęła w katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem.
ZOBACZ TEŻ FOTORELACJĘ ZE ZŁOŻENIA KWIATÓW POD TABLICĄ JANINY NATUSIEWICZ-MIRER
Podobne uroczystości m.in. z udziałem związkowców z Solidarności odbyły się też pod tablicami innych ofiar smoleńskich: Aleksandry Natalii-Świat, Władysława Stasiaka oraz Jerzego Szmajdzińskiego.
Po wieczornej mszy „w intencji Poległych w katastrofie smoleńskiej”, która została odprawiona w kościele św. Elżbiety, na placu Gołębim nastąpiła zbiórka Garnizonu Wrocław połączona z odczytaniem Apelu Pamięci.
W ramach tegorocznych obchodów w najbliższy wtorek o godz. 19:00 na scenie Teatru Kamienica przy ul. Lelewela 15 odbędzie się jeszcze koncert pt. „Wiosna wolnych dusz” zespołu Grupa 44.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze