Reklama

Wrocław: VII rocznica katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA]

10/04/2017 19:16

Apelem Pamięci na wrocławskim Rynku zakończyły się poniedziałkowe obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej we Wrocławiu. Wcześniej wrocławianie upamiętnili ofiary katastrofy z 2010 roku m.in. poprzez zapalenie 96 zniczy na bulwarze Kaczyńskich oraz złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.

Obchody VII rocznicy tragedii smoleńskiej we Wrocławiu rozpoczęły się już w niedzielę wieczorem, kiedy to na bulwarze Lecha i Marii Kaczyńskich zapłonęło 96 zniczy upamiętniających pasażerów polskiego samolotu TU-154M.


W poniedziałek wrocławscy działacze Prawa i Sprawiedliwości w asyście żołnierzy Garnizonu Wrocław złożyli kwiaty pod tablicą Janiny Natusiewicz-Mirer, działaczki opozycji demokratycznej w PRL, która zginęła w katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem.


ZOBACZ TEŻ FOTORELACJĘ ZE ZŁOŻENIA KWIATÓW POD TABLICĄ JANINY NATUSIEWICZ-MIRER

Reklama

Podobne uroczystości m.in. z udziałem związkowców z Solidarności odbyły się też pod tablicami innych ofiar smoleńskich: Aleksandry Natalii-Świat, Władysława Stasiaka oraz Jerzego Szmajdzińskiego.


Po wieczornej mszy „w intencji Poległych w katastrofie smoleńskiej”, która została odprawiona w kościele św. Elżbiety, na placu Gołębim nastąpiła zbiórka Garnizonu Wrocław połączona z odczytaniem Apelu Pamięci.


W ramach tegorocznych obchodów w najbliższy wtorek o godz. 19:00 na scenie Teatru Kamienica przy ul. Lelewela 15 odbędzie się jeszcze koncert pt. „Wiosna wolnych dusz” zespołu Grupa 44.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości