Reklama

Wrocław wpłaci na konto Śląska kolejnych 15 mln zł. Mamy dokument!

10/01/2024 11:25

To była jedna z pierwszych decyzji prezydenta Wrocławia w 2024 roku. Już 4 stycznia podpisane zostało zarzadzenie o przekazaniu Śląskowi Wrocław z budżetu miasta na 2024 rok aż 15 milionów złotych.

Pod dokumentem podpisał się Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. Pieniądze mają zostać przeznaczone na podwyższenie kapitału zakładowego Śląska. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania, co oznacza że miejski skarbnik powinien wykonać przelew na tę bajońską sumę natychmiast.


I nie jest to ostatni przelew w tym roku. Jak poinformowała Maria Michułka, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miejskim Wrocławia, w tegorocznym budżecie Wrocławia dla Śląska przygotowanych jest 21 milionów złotych. Pieniądze mają zostać wydane na "budowanie i utrzymanie struktur drużyn piłkarskich wraz ze sztabami wspomagającymi, w tym Akademii Piłkarskiej Śląska", a także na "bieżące utrzymanie infrastruktury sportowej, utrzymanie i dzierżawę obiektów meczowych, treningowych, administracyjnych i biurowych".

Reklama

Od wielu miesięcy wrocławscy urzędnicy próbują sprzedać Śląsk Wrocław prywatnemu inwestorowi. Zgodę na to już w maju wydali miejscy radni. Jak idą rokowania? Nie wiadomo. W ratuszu nie chcą o tym rozmawiać - twierdzą, że rozmowy są poufne.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości