Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kilkanaście kradzieży i usiłowań kradzieży pojazdów. Do zdarzeń dochodziło na terenie miasta. Łączną wartość strat w tej sprawie oszacowano na blisko 180 tysięcy złotych.
Zatrzymany to 22-latek odpowiedzialny za zniknięcie 8 aut i usiłowanie kradzieży kolejnych 5 samochodów. Do zdarzeń doszło w okresie od października 2012 do sierpnia 2013 roku na terenie Wrocławia.
– Łączną wartość strat w tej sprawie oszacowano na blisko 180 tysięcy złotych. Kontynuując działania policjanci odzyskali już dwa skradzione pojazdy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówi Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Okazało się ponadto, że mężczyzna jest poszukiwany przez jeden z sądów w celu odbycia ponad czteroletniej kary pozbawienia wolności, m.in. za kradzieże pojazdów.
Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają czy zatrzymany 22-latek nie ma na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze