Po zimowej przerwie na wrocławskich ulicach pojawiły się już jednoślady Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Na razie rowery stoją na stacjach, a system jest jeszcze zablokowany, ale już w tym tygodniu będziemy mogli skorzystać z miejskich wypożyczalni.
Podobnie jak w poprzednich latach wrocławianie będą mogli bezpłatnie korzystać z miejskich jednośladów pod warunkiem, że podróż pomiędzy stacjami będzie trwała krócej niż 20 minut. Po przekroczeniu tego czasu, za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 2 zł, a za kolejne 4 zł. Aby móc wypożyczyć rower należy zarejestrować się w systemie (przez internet lub w terminalu na stacji) oraz doładować swoje konto kwotą minimum 10 zł.
Wrocławski system rowerów miejskich obecnie składa się z 76 stacji i 760 rowerów. W ubiegłym roku miejska wypożyczalnia biła rekordy popularności – tylko w tym jednym sezonie rowery zmieniały właściciela ponad milion razy. Jednoślady najczęściej wypożyczaliśmy ze stacji: Rynek, Rondo Reagana oraz Świdnicka-Chrobry.
- W ubiegłym roku rowerzyści ze stolicy Dolnego Śląska przeszli samych siebie, bijąc dotychczasowe rekordy Wrocławskiego Roweru Miejskiego i wywindowując wszystkie współczynniki świadczące o popularności systemu na niespotykany dotąd poziom – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – To świetny prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Liczymy na to, że w tym roku uda się utrzymać ten imponujący wzrostowy trend – dodaje.
Możliwość korzystania z Wrocławskich Rowerów Miejskich w tym sezonie ruszy 1 marca 2017.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze