Reklama

Wrocławski Rower Miejski wraca po zimowej przerwie!

27/02/2017 10:12

Po zimowej przerwie na wrocławskich ulicach pojawiły się już jednoślady Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Na razie rowery stoją na stacjach, a system jest jeszcze zablokowany, ale już w tym tygodniu będziemy mogli skorzystać z miejskich wypożyczalni.

Podobnie jak w poprzednich latach wrocławianie będą mogli bezpłatnie korzystać z miejskich jednośladów pod warunkiem, że podróż pomiędzy stacjami będzie trwała krócej niż 20 minut. Po przekroczeniu tego czasu, za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 2 zł, a za kolejne 4 zł. Aby móc wypożyczyć rower należy zarejestrować się w systemie (przez internet lub w terminalu na stacji) oraz doładować swoje konto kwotą minimum 10 zł.


Wrocławski system rowerów miejskich obecnie składa się z 76 stacji i 760 rowerów. W ubiegłym roku miejska wypożyczalnia biła rekordy popularności – tylko w tym jednym sezonie rowery zmieniały właściciela ponad milion razy. Jednoślady najczęściej wypożyczaliśmy ze stacji: Rynek, Rondo Reagana oraz Świdnicka-Chrobry.

Reklama

- W ubiegłym roku rowerzyści ze stolicy Dolnego Śląska przeszli samych siebie, bijąc dotychczasowe rekordy Wrocławskiego Roweru Miejskiego i wywindowując wszystkie współczynniki świadczące o popularności systemu na niespotykany dotąd poziom – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – To świetny prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Liczymy na to, że w tym roku uda się utrzymać ten imponujący wzrostowy trend – dodaje.


Możliwość korzystania z Wrocławskich Rowerów Miejskich w tym sezonie ruszy 1 marca 2017.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości