Reklama

Wrocławskie lotnisko w tym roku obsłużyło już ponad milion pasażerów

08/06/2017 10:51

Liczba pasażerów wrocławskiego lotniska stale wzrasta. W maju 2017 z usług portu skorzystało blisko 19% więcej podróżnych niż rok temu. Od początku tego roku, nasze lotnisko obsłużyło już ponad milion pasażerów. Swój udział w tym ma rosnąca popularność lotów na południe Europy.

Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano w segmencie lotów czarterowych – aż o 39,4%. Tanie linie lotnicze wybrało o 19% osób więcej niż w ubiegłym roku. Podróżni chętniej wybierali loty do największych europejskich hubów przesiadkowych – wzrost w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych wyniósł 11,7%. W sumie w maju tego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 240 tys. podróżnych. To prawie o 40 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.


– Już od kwietnia obserwujemy duże zainteresowanie lotami na południe Europy, zarówno z oferty tanich przewoźników, jak i biur podróży – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. – Spodziewamy się, że tendencja ta utrzyma się w kolejnych miesiącach. Wszystko wskazuje na to, że wakacje na naszym lotnisku ruszyły pełną parą.

Reklama

Większa liczba pasażerów to także rezultat m.in. tegorocznej letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 połączeń. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki m.in. Lizbona, Lwów oraz Palma na Majorce. Nowym połączeniem są także loty do Reykjaviku, które ruszyły 31 maja. W czerwcu siatka lotów wzbogaci się o połączenie do Tel Awiwu realizowane przez LOT.


Hiszpania, Włochy, Portugalia – to te kierunki z oferty tanich linii cieszyły się w maju największą popularnością. Było to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnio zajętych było ponad 94% miejsc, do Lizbony i Rzymu – ponad 92%, a na Maltę i do Madrytu - ponad 90%.

Reklama

– Coraz więcej osób wybiera wypoczynek jeszcze przed szczytem sezonu wakacyjnego. Chętnie planujemy kilkudniowe wakacje, a długie weekendy, takie jak majowy czy czerwcowy oraz dogodne dni operacji lotniczych tylko temu sprzyjają – mówi Jarosław Sztucki.


Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych i przekraczają 90%. W maju wyraźnie więcej osób podróżowało także do Eindhoven w Holandii. Tu wzrost wyniósł 12,5%.

Reklama

W maju 2017 roku wrocławskie lotnisko odnotowało wyjątkowo duży wzrost zainteresowania połączeniami czarterowymi. Wyniósł on 39,4%. Było to spowodowane zarówno większą liczbą tego typu rejsów, jak i szerokim wyborem kierunków oferowanych przez biura podróży. W siatce lotów czarterowych z Wrocławia w maju znalazły się m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta) oraz Hiszpania (Majorka). W czerwcu dołączą do nich tegoroczne nowości: Tirana w Albanii i Kefalonia w Grecji. Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.


W ubiegłym miesiącu więcej pasażerów podróżowało do największych europejskich hubów przesiadkowych. To ponad 34 tys. podróżnych. Wciąż wyjątkowo duża liczba pasażerów wybierała loty do Düsseldorfu. Wzrost na tej trasie wyniósł 70,2% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Reklama

Wzrost odnotowały także połączenie krajowe – o 26,6%. Wciąż nie słabnie popularność lotów linii Ryanair na lotnisko im. Chopina. Liczba pasażerów wybierających to połączenie wzrosła o 62,4% w stosunku do tego samego okresu 2016 roku.


– Wszystko wskazuje na to, że liczba pasażerów na naszym lotnisku będzie w dalszym ciągu rosła – podsumowuje Jarosław Sztucki. – Z jednej strony, szczyt sezonu urlopowego wciąż jest przed nami. Z drugiej, w ciągu najbliższych miesięcy w samym Wrocławiu będzie się naprawdę dużo działo , a takie wydarzenia jak The World Games 2017 czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty działają na turystów jak magnes. To dobre prognozy dla Portu Lotniczego Wrocław.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości