Historia wyprzedaży garażowej przy ul. Pionierskiej sięga roku 2012. Wtedy to właśnie jedna z mieszkanek - pani Ula postanowiła w swojej okolicy zorganizować coś, czego we Wrocławiu jeszcze nie było. Tak właśnie narodził się pomysł cyklicznej wyprzedaży garażowej. Kolejna edycja odbyła się właśnie w sobotę, 20 maja.
Impreza na stałe wpisała się już w życie lokalnej społeczności. Przez lata zyskała swój niepowtarzalny charakter i klimat. Jak podkreślają organizatorzy - spowodowała, że mieszkańcy poznali się wzajemnie i zintegrowali, chcą i pomagają potrzebującym w okolicy, pilnują nawzajem swoich domów i wspólnie tworzą społeczeństwo obywatelskie. Utworzyła się też grupa wolontariuszy, którzy kontynuują tradycję i chętnie pomagają przy organizacji kolejnego wydarzenia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze