Poszczególne departamenty urzędu miejskiego zakończyły weryfikację 791 projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz liderzy będą mogli wnieść poprawki, połączyć siły z innymi pomysłodawcami lub wycofać swoje propozycje.
Do liderów projektów wysłane zostały już formularze zmian, w których urząd prosi o wprowadzenie niezbędnych korekt dotyczących zakresu i kształtu realizacji zadań.
W sytuacji, kiedy uwagi projektów dotyczą jedynie kwestii budżetu i liderzy nie zawnioskują żadnych zmian, projekty automatycznie zostaną skierowane do kolejnego etapu. Projekty zmienione zostaną ponownie zweryfikowane do końca sierpnia. O tym na jakie projekty będziemy mogli głosować, a które z nich odpadły ze względów formalnych, dowiemy się na początku września.
Jeszcze w czerwcu odbędzie się 14 spotkań konsultacyjnych, podczas których mieszkańcy Wrocławia będą mogli uzyskać szczegółowe informacje o zgłoszonych projektach oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z pomysłami zgłoszonymi do WBO.
Konsultacje to też dobra okazja do rozmowy pomiędzy liderami różnych projektów. Urzędnicy mają nadzieję, że podczas spotkań uda się nawiązać współpracę pomiędzy środowiskami lokalnymi, a być może i połączyć kilka projektów w celu poprawy ich atrakcyjności.
Terminarz spotkań konsultacyjnych w 14 rejonach (podział według mapy WBO 2016)
Wszystkie spotkania odbywać się będą w godzinach 17:00-19:00
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze