Reklama

Zieloni zapowiadają wsparcie dla działkowców, ale ci powinni się otworzyć na wrocławian

27/09/2018 15:38

Partia Zieloni apeluje do właścicieli ogrodów działkowych o otwarcie głównych alejek dla spacerowiczów. Ich zdaniem udostępnienie tej przestrzeni publiczności przekona miasto do tego, by dofinansować ogrody i uchronić je przed likwidacją.

– Chcielibyśmy, żeby ogrody działkowe otwierały się na mieszkańców. Proponujemy, aby tak jak w przypadku ROD „Gajowice”, główne alejki były udostępniane jako spacerowe dla mieszkańców i mieszkanek. Są tu ławki, jest plac zabaw, przez cały dzień przychodzą tu spacerowicze – wyjaśnia Paweł Pomian, przewodniczący wrocławskich Zielonych, który przekonuje, że aby tak się stało i ogrody działkowe były na to chętne, to musi się to wiązać ze wsparciem finansowym z miasta. – Za otwarciem ogrodów działkowych powinno pójść również wsparcie finansowe ze strony Gminy. Należy wspomóc działkowców w stworzeniu niezbędnej infrastruktury: alejek, ławek, koszty na śmieci, a także kosztów ich późniejszego utrzymania – dodaje.


ROD „Gajowice” to jedyny ogólnodostępny ogród działkowy we Wrocławiu, w którym alejki udostępniane są spacerowiczom. Władze ogrodu tłumaczą jednak, że przez niedofinansowanie taki stan rzeczy może nie trwać długo. – Alejki są w fatalnym stanie, wymagają natychmiastowego remontu, bo inaczej będziemy musieli je zamkną dla spacerowiczów, ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnia Zbigniew Laskowski, wiceprezes ROD „Gajowice”, który liczy na to, że pieniądze na remonty uda się pozyskać z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Tereny ogrodów działkowych we Wrocławiu to ok. 1300 ha powierzchni czyli (blisko 4,5% powierzchni miasta. Obecnie we Wrocławiu mamy ok. 160 ogrodów działkowych. – Nie damy tego zniszczyć – zapowiada Małgorzata Tracz, kandydatka na prezydenta Wrocławia z Zielonych. – Wrocław aplikując o tytuł Zieloną Stolicą Europy, powinien wręcz kreować modę na ogródki działkowe. Jest to dobro wspólne, wokół którego gromadzi się bardzo zżyta ze sobą społeczność. To niezwykle istotne, aby w miastach były takie miejsca – oazy spokoju, ale też aktywnego wypoczynku – przekonuje.



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości