Reklama

Złodziej-recydywista zatrzymany za kradzież wódki

21/09/2021 12:37

Nawet kilkanaście lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Wrocławia, który został zatrzymany za kradzież butelki wódki i pobicie ochroniarza. Jak się okazuje, mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w jednym ze sklepów przy ul. Kościuszki. 28-letni mieszkaniec Wrocławia postanowił opuścić sklep z butelką wódki o wartości około 40 złotych bez płacenia za towar. Zignorował wezwania ze strony pracowników sklepu, a ochroniarza, który zwrócił mu uwagę – uderzył, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.


Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, zaczęli od sprawdzenia sklepowego monitoringu. Kamery zarejestrowały sylwetkę podejrzanego, ubranego w charakterystyczną bluzę z motywem kibicowskim. Pomogło to w ustaleniu sprawcy i wkrótce funkcjonariusze zapukali do mieszkania poszukiwanego.

Reklama

– 28-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Ostatniego z nich, czyli właśnie kradzieży rozbójniczej, dopuścił się w warunkach „recydywy” za co grożą mu poważniejsze niż zwykle konsekwencje, z wydłużeniem kary włącznie – mówi sierż. sztab. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.


Najbliższe miesiące wrocławianin spędzi w areszcie tymczasowym. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, jednak w związku z wielokrotnym popełnieniem przez mężczyznę podobnych przestępstw okres ten może zostać wydłużony nawet do kilkunastu lat.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości