Reklama

Zmarł były trener reprezentacji siatkarzy Ryszard Kruk

29/01/2018 15:58

W piątek - w przeddzień turnieju Final Four Pucharu Polski we Wrocławiu - zmarł były trener polskiej reprezentacji siatkarzy, Ryszard Kruk. W swojej karierze zawodniczej występował m.in. w Odrze Wrocław.

Ryszard Kruk reprezentował barwy Odry w latach 60. ubiegłego stulecia, gdy ta występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto grał także w klubach z Wałbrzycha - Victorii i Chełmcu oraz w reprezentacji Polski.


Z kadrą narodową był związany także jako trener, w latach 90. XX wieku. Biało-Czerwoni pod jego wodzą zdobyli srebrne medale na Uniwersjadzie w Buffalo w 1993 roku. Jako trener prowadził także Górnik Jaworzno, Kazimierz Płomień Sosnowiec oraz zespoły z Dolnego Śląska - Stal Nysa, Polonię Świdnica i Cuprum Lubin.

Reklama

Podczas turnieju Final Four Pucharu Polski we Wrocławiu miał zostać uhonorowany tytułem "Zasłużonego Trenera Piłki Siatkowej w Polsce".


Cześć Jego pamięci!


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości