Ci, którzy liczyli na to, że w 2021 roku przestaniemy cyklicznie przestawiać zegarki o godzinę, mogą się rozczarować. Nadal nie ma żadnych ostatecznych decyzji w tej kwestii.
W ten weekend, w nocy z 24 na 25 października, trzeba przestawić zegarki o godzinę wcześniej, "zmieniając czas" letni na zimowy. Zmiana następuje dokładnie o godz. 3, która staje się godziną 2. Oznacza to m. in. więcej wieczornych godzin po zmroku, co wiele osób odczuwa negatywnie, narzekając m. in. na stany depresyjne. Do czasu letniego wrócimy 28 marca.
W Polsce zmiana czasu obowiązuje nieprzerwanie od 1977 r. bez przerwy (wcześniej były to kilkuletnie okresy). Parlament Europejski wyraził zgodę, by rok 2021 będzie ostatnim, w którym będziemy przestawiać zegarki. Według wstępnych ustaleń docelowo mielibyśmy permanentny czas letni. Jednak na razie państwa unijne ostatecznie nie porozumiały w tej sprawie. W Polsce również nie zapadły żadne decyzje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze