Reklama

Zmiana planów. Na Księżu miało być centrum handlowe, będzie nowe osiedle i 600 mieszkań

28/05/2025 13:32

Zamiast planowanego wcześniej kolejnego centrum handlowego N-Park u zbiegu ul. Opolskiej, Krakowskiej i Karwińskiej na Księżu Małym powstanie osiedle z ponad 600 mieszkaniami. Sklepy, w tym supermarket, będą na ich parterze. Zmianę planów ogłosił dziś deweloper, do którego należy działka. Aby mógł ten projekt zrealizować, będzie musiał zdobyć zgodę mieszkańców i miejskich radnych.


Budowę centrum N-Park, podobnego do działających już na Maślicach i w Łanach, deweloper zapowiedział wiele lat temu. Plany zakładały, że centrum ruszy na przełomie 2021 i 2022 roku. - Na powierzchni najmu ok. 5300 m2, na dwóch poziomach, znajdą się m.in. market spożywczy, drogeria, sklep elektroniczny, sportowy, z modą rodzinną i akcesoriami, usługi i gastronomia - zapowiadała firma Napollo. 

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Ale prace nawet się nie rozpoczęły, a w 2022 roku inwestycja firmy Napollo zniknęła z mapy planowanych przez nią obiektów handlowych we Wrocławiu. - Inwestycja powróciła do fazy konceptu, co oznacza dalsze prace analityczne inwestora, z których wnioski ostatecznie zdecydują o przeznaczeniu tego terenu - tłumaczyła nam wtedy Dorota Beltrani, dyrektorka komercjalizacji i zarządzania w Napollo.

Reklama

Dziś deweloper ogłosił nowy plan. To wielorodzinne budynki mieszkalne o wysokości 4-6 pięter z supermarketem i drobnym handlem na parterze. W pierwszym etapie miałyby to być 263 mieszkania. W drugim, w głębi osiedla, kolejne 334.

Aby zrealizować te plany, deweloper będzie musiał uzyskać zgodę władz miasta. Chce powiem skorzystać z przepisów lex-deweloper. Zanim decyzję podejmą radni, swój projekt firma musi skonsultować swoje projekty z okolicznymi mieszkańcami. 

Obiecuje coś w zamian. - Zależnie od lokalnych potrzeb, deweloper może partycypować w remoncie dróg i chodników, rozwinąć sieć dróg rowerowych lub wnieść wkład w rozwój terenów rekreacyjnych w okolicy - informuje Napollo. Jest też gotowe dopłacić do modernizacji budynku przy ul. Bytomskiej 7 będącego częścią Szkoły Podstawowej nr 99 na Księżu Małym. Obiekt zyskałby zmodernizowaną salę gimnastyczną i sale dydaktyczne.

Reklama

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/05/2025 13:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości