Reklama

Znów odbierają od mieszkańców Wrocławia odpady zielone. A od 2017 roku planują zmiany

01/03/2016 00:00

Po dwumiesięcznej przerwie, która minęła w styczniu i lutym, od 1 marca od mieszkańców Wrocławia ponownie odbierane są odpady zielone – drobne i rozdrobnione gałęzie, zwiędłe, suche kwiaty i liście, skoszona trawa itp. Tymczasem nowe zmiany już zaplanowano od nowego roku.

Zgromadzone przez mieszkańców zielone śmieci odbierane są z częstotliwością raz na 2 tygodnie. Odpady umieszcza się w brązowych workach dostarczanych przez firmy odbierające i zagospodarowujące odpady.


 


Odpady można także przywieźć do PSZOKów lub wyrzucać do przydomowych kompostowników wraz z innymi odpadami biodegrowalnymi, takimi jak resztki jedzenia, których jednak nie należy wyrzucać do brązowych worków (Urząd Miejski Wrocławia prowadzi od kilku lat program bezpłatnego użyczania mieszkańcom tych urządzeń).

Reklama

 

 


Z danych statystycznych wynika, że ilość produkowanych przez mieszkańców odpadów zielonych zmienia się sezonowo. Znaczny wzrost odnotowywany jest wiosną (maj i czerwiec), gdy wrocławianie przygotowują ogródki, przycinają gałęzie i koszą trawę. Najwięcej odpadów zielonych odbieranych jest jesienią, w październiku i listopadzie, są to głównie opadające z drzew liście.


 


W 2015 roku od mieszkańców Wrocławia odebrano niemal 12 600 ton odpadów zielonych łącznie z odebranymi w czasie akcji „choinka” świątecznymi drzewkami – ponad 200 ton. W tym roku w styczniu i w lutym w ramach akcji „choinka” odebrano ok. 180 ton drzewek – przyjmując, że jedno drzewko waży ok. 10 kg liczbę odebranych choinek można szacować na ok. 18 tysięcy sztuk.

Reklama

 


Od 2017 roku, w odpowiedzi na głosy mieszkańców, zmieni się system odbioru odpadów - w tym odpadów zielonych. Zielone śmieci będą odbierane z większą częstotliwością także w miesiącach zimowych - nie będzie więc osobnej akcji "choinka", lecz stanie się częścią zwykłego harmonogramu.


 


Kolejne zmiany dotyczą m.in. odbioru szkła – odbiór bezpośrednio od mieszkańców zmieszanej frakcji szkła białego i kolorowego i zagęszczenie ogólnodostępnych pojemników w zabudowie wielorodzinnej oraz zwiększenie częstotliwości odpadów wielkogabarytowych.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości