Wróć do artykułu

Wrocław: zasadzili buk dla „Miry” [ZDJĘCIA]

26/09/2018 | Autor: tuwroclaw.com | źródło: tuwroclaw.com

Fotografie Miasto Wrocław

Na podwórku pomiędzy blokami przy Skwerowej, Swobodnej i Komandorskiej zasadzony został buk dla „Miry”. Drzewo upamiętnia pierwszą kobietę generał w historii Wojska Polskiego Marię Stanisławę Wittek pseudonim „Mira”. Akcja to element projektu „Eko-Historia-międzypokoleniowe sadzenie drzew” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Autor: Magda Pasiewicz

Reklama
Najnowsze wiadomości