Reklama

Na jednym z wrocławskich osiedli zasadzili buk dla „Miry” [ZDJĘCIA]

26/09/2018 15:14

Pomiędzy blokami przy Skwerowej, Swobodnej i Komandorskiej w środę zasadzony został buk dla „Miry”. Drzewo upamiętnia pierwszą kobietę generał w historii Wojska Polskiego Marię Stanisławę Wittek pseudonim „Mira”.

Akcja to element projektu „Eko-Historia-międzypokoleniowe sadzenie drzew” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


– Obchodzone w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest doskonałą okazją do zazielenienia lokalnej przestrzeni i wydobycie z zapomnienia postaci historycznych, formacji wojskowych walczących o Niepodległość Polski. Celem projektu jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych – przekonują organizatorzy.


bas / fot. Magda Pasiewicz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości