Od kilku dni w godzinach szczytu centrum Wrocławia wygląda jak przed pandemią. Z powodu objazdów budowy nowego etapu tramwaju na Popowice zakorkowane są okolice placu Jana Pawła II.
W ubiegły weekend rozpoczęła się realizacja kolejnego fragmentu linii tramwajowej na Popowice. Miasto wyznaczyło objazdy dla komunikacji miejskiej i kierowców. Od poniedziałku mamy do czynienia z testowaniem nowej organizacji ruchu w praktyce.
Efekt? w godzinach szczytu korkują się m. in. plac Jana Pawła II, okolice rozkopanego skrzyżowania ulic Jagiełły i Dmowskiego, skrzyżowanie Kazimierza Wielkiego i Ruskiej oraz ulica Popowicka. Auta regularnie nie mieszczą się na skrzyżowaniach, blokując przejazd. Część kierowców jeszcze się nie "przestawiła" i jeździ na pamięć, bo potęguje chaos.
Budowa tramwaju przez Popowice to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jej koszt to ponad 222 mln zł. Budowa jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Tramwajem na to osiedle pojedziemy pod koniec 2022 roku. Nowa, tymczasowa organizacja ruchu, ma obowiązywać nawet pół roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze