Reklama

Do Mokronosu w końcu dojedziemy pociągiem!

11/12/2019 10:34

Od przyszłej niedzieli tuż przy granicach Wrocławia zostanie otwarty nowy przystanek kolejowy. Pociągi jadące od strony zachodniej do Wrocławia, dowiozą i zabiorą pasażerów z Mokronosu Górnego. To ważna informacja nie tylko dla mieszkańców, ale też wrocławian, którzy rozważają zakup domu pod miastem.

Mieszkania i domy w podwrocławskich miejscowościach cieszą się coraz większą popularnością. PKP ma dobrą informację dla osób, które myślą o zakupie domu lub mieszkania w Mokronosie Górnym. Od najbliższej niedzieli, 15 grudnia pociągi kursujące między dworcami Wrocław Zachodni i Smolec, będą zatrzymywać się na nowym przystanku w tej miejscowości. Czas przejazdu z Mokronosu na dworzec Wrocław Główny wyniesie około 11-13 minut.


– To dwukrotnie krócej niż podróż samochodem. Przystanek jest na trasie z Wrocławia w kierunku Wałbrzycha, pomiędzy stacją Wrocław Zachodni a przystankiem Smolec. Dwa perony są tuż przy przejeździe kolejowo-drogowym na al. Konwaliowej – tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Reklama

Na przystanku będą zatrzymywały się pociągi regionalne. W dzień roboczy podróżni skorzystają z 17 par pociągów.



Tego samego dnia na Dolnym Śląsku otwarte zostaną jeszcze trzy inne przystanki kolejowe: dwa w Jeleniej Górze oraz jeden przy stadionie w Lubinie. Inwestycje te były współfinansowane z programów unijnych. Na budowę przeznaczono blisko 15 mln zł.


ZOBACZ TEŻ: Bezpośrednie pociągi z Wrocławia do Pragi ruszą jeszcze w grudniu! Jest umowa


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości