Wrocławscy radni zdecydowali w czwartek nie tylko o podwyżce cen biletów MPK, ale też o wyższych opłatach za parkowanie w SPP. Obie zmiany wejdą w życie od stycznia.
7 zł za godzinę parkowania w strefie A (ścisłe centrum), 5 zł w strefie B i 3 zł w strefie C - propozycję prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przegłosowali 23 lipca wrocławscy radni. Oznacza to wzrost cen o 150-233 procent (teraz za pierwszą godzinę parkowania płacimy 2-3 zł). Zmiana nastąpi od stycznia 2021 roku.
Na 36 radnych 24 głosowało za, a 12 - przeciw (lista - w załączniku).
Modyfikacji systemu opłat w SPP jest więcej: zniknie stawka rosnąca, czyli każda godzina parkowania w danej strefie będzie kosztować tyle samo. Obecnie każda kolejna godzina postoju jest nieco droższa od poprzedniej.
W strefach A i B opłaty będą obowiązywać w godzinach 9-20, przez cały tydzień. Aktualnie za postój w nich płacimy tylko w dni robocze, w godz. 9-18. Bez zmian pozostaną natomiast wysokość opłaty za abonamenty dla mieszkańców i identyfikatory dla niepełnosprawnych.
CZYTAJ TEŻ: PĘDZIŁA 132 KM/H WYPOŻYCZONYM MUSTANGIEM PRZEZ MIASTO [WIDEO]
Miasto tłumaczy tę decyzję chęcią zwiększenia rotacji w strefach parkowania, odpowiedzią na prośby mieszkańców o zwiększenie dostępności miejsc przy ich domach oraz epidemią koronawirusa, która nadszarpnęła budżet gminy.
W czwartek Rada Miejska Wrocławia zdecydowała również o zmianie cennika MPK od stycznia. Ceny biletów wzrosną.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze