Reklama

Kierowcy i MPK wracają na Berenta. Remont za blisko 10 mln zł dobiega końca [ZDJĘCIA]

28/01/2021 14:44

W sobotę dla ruchu samochodowego, w tym autobusów komunikacji miejskiej, po remoncie zostanie otwarta ulica Berenta na Karłowicach. W trakcie inwestycji został poszerzony jej zakres. Trwają jeszcze ostatnie prace.

Prace na Berenta pochłonęły blisko 10 mln zł. Ich zakres poszerzono o przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci energetycznej wraz z wymianą oświetlenia.


- W najbliższych tygodniach będą prowadzone roboty przy nawierzchni chodników oraz przy wymianie słupów oświetleniowych, którą zrealizuje firma Tauron. Na chodnikach w sąsiedztwie drzew, zmieniając pierwotny projekt, wprowadziliśmy na blisko 400 metrach nawierzchnię żywiczną i przepuszczalną, która ułatwi życie systemowi korzeniowemu dorodnych kasztanowców. Prace przy układaniu tej nawierzchni będą prowadzone również w najbliższym czasie - zapowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Reklama

Remont przez ostatnie miesiące był prowadzony nie tylko na ulicy Berenta, ale też na fragmentach al. Kasprowicza, ul. Micińskiego i Przybyszewskiego.  W ramach inwestycji przebudowawano ulice o łącznej długości 700 mb, gdzie zastosowano wzmocnioną konstrukcję o grubości do metra, wykonano roboty ziemne o łącznej objętości ponad 7000 m szesc, wywieziono o z budowy 875 samochodów ciężarowych urobku, powstało 5 tys. mkw warstw bitumicznych i tyle samo nawierzchni chodników i miejsc postojowych, wykonano pięć przystanków autobusowych z wyświetlaczami DIP, a nowe przejścia dla pieszych zostały doświetlone.


Roboty instalacyjne w ciągu ul. Berenta to 500 mb nowej sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączeniami do posesji, 480 mb nowej sieci wodociągowej wraz z przyłączeniami do posesji, ułożenie ponad 500 mb nowego światłowodu (mikrokanalizacji światłowodowej) i tyle samo przewodów pod roboty elektryczne.

Reklama

- Podczas prac rozszerzyliśmy zakres o przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci energetycznej na Berenta, co w naturalny sposób wydłużyło prace. Powstało 425 mb nowego kanału deszczowego wraz z przyłączeniami do posesji przy Berenta i ponad 1500 mb przewodów pod nowe oświetlenie Berenta wraz z przygotowaniem frontu pod montaż 12 nowych lamp przez Tauron Nowe Technologie - dodaje Świercz.

Na fragmentem alei Kasprowicza wymieniona została nawierzchnia jezdni wraz z podbudową, powstały też azyle dla pieszych z bezpiecznymi przejściami i drogi rowerowe. Prace trwały także na fragmentach ulic Przybyszewskiego, Micińskiego i Boya-Żeleńskiego.


Podczas prowadzonych w najbliższym czasie, końcowych prac będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu dla fragmentu chodników oraz skrzyżowania ul. Micińskiego z Berenta. Dokładne informacje - w załączonej mapce.

Reklama

Od 30 stycznia planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych: A, 105, 116, 118, 130, 132 i kursów nocnych linii 246, które wrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ul. Berenta. Jednocześnie zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe przy pl. Daniłowskiego, które będą zlokalizowane za skrzyżowaniem alei Kasprowicza i Berenta (w kierunku ul. Żmigrodzkiej - na alei Kasprowicza w pobliżu skrzyżowania z ul. Staffa, w kierunku ul. Sołtysowickiej - na al. Kasprowicza pomiędzy ulicami Berenta i Przybyszewskiego, a w kierunku Kromera - na ul. Berenta za skrzyżowaniem z al. Kasprowicza).


Dodatkowo zostanie zmieniona nazwa obecnego przystanku „pl. Daniłowskiego”, który zlokalizowany jest przy ul. Przybyszewskiego pomiędzy ul. Czajkowskiego i al. Kasprowicza - na „Przybyszewskiego".


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości