Reklama

Kolejna nowa rada w magistracie. To Wrocławska Rada Gastronomii [SKŁAD]

18/05/2021 18:28

W odpowiedzi na wywołany epidemią i lockdownem kryzys branży gastronomicznej, prezydent Jacek Sutryk powołał Wrocławską Radę Gastronomii, zapraszając do niej m. in. lokalnych restauratorów.

Powołanie Wrocławskiej Rady Gastronomii jest nie tylko odpowiedzią Wrocławia na kryzys, a także, w perspektywie, szansą na wypracowanie wspólnej wizji marki gastronomicznej miasta. Promocja wrocławskiej gastronomii poza granicami miasta i kraju jest z kolei szansą na jej dynamiczny rozwój.


Zaproszone do Rady osoby są przedstawicielami szeroko rozumianej wrocławskiej branży gastronomicznej, a ich zadaniem będzie opiniowanie i inicjowanie działań, zmierzających do poprawy sytuacji w tym sektorze. Do zadań Rady będzie należało też m. in. inicjowanie współpracy i zrzeszania się przedsiębiorców z branży, wspieranie promocji Wrocławia poprzez gastronomię, promowanie konkursów, festiwali i wydarzeń gastronomicznych, a także wspieranie praktycznej nauki zawodów gastronomicznych oraz doskonalenia zawodowego pracowników gastronomii. Rada ma charakter społeczny, a jej kadencja wynosić będzie 2 lata.

Reklama

W skład Wrocławskiej Rady Gastronomii wchodzą:


1)        Przewodnicząca – Małgorzata Golak - Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia;
2)        Wiceprzewodnicząca – Izabela Pieniążczak – Biuro Prezydenta Urzędu Miejskiego Wrocławia;
3)        Sekretarz – Katarzyna Chrobak - Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia;
4)        Członkowie Rady:
a)        Beata Śniechowska – restauracja Młoda Polska Bistro&Pianino,
b)        Jolanta Jurkowlaniec – restauracja Dinette Bistro,
c)        Piotr Gomułkiewicz - Bistro Narożnik,
d)        Damian Kogutiuk - Food&Event Group,
e)        Agnieszka Skraburska – restauracja Cafe de France,
f)         Krzysztof Zych – restauracja Cuda na kiju,
g)        Paweł Mrówczynski – restauracja Panczo,
h)        Maciej Koła – festiwale gastronomiczne Gastro Miasto,
i)          Magdalena Johri – restauracja Masala Indian Restaurant,
j)         Bartosz Jędrasiak – restauracja Woo Thai,
k)        Marcin Chmielewski – restauracja Przystań&Marina,
l)         Simone Mangone - Pizzeria Bube,
m)       Jarosław Błandzinski - restauracja Ban Thai,
n)        Agata Gwadera-Urlep – radna Rady Miejskiej Wrocławia,
o)        Małgorzata Wojciechowska – Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia,
p)        Beata Urbanowicz – Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Reklama

To kolejna rada, powołana we wrocławskim magistracie w ostatnim czasie. Wśróch nich są m. in. Rada ds. Równego TraktowaniaWrocławska Rada Turystyki i Rada ds. Zwierząt.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości