Województwem będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość wraz z Bezpartyjnymi Samorządowcami. To w zasadzie przesądzone, choć obie strony mówią, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Bezpartyjni stawiają partii rządzącej dwa warunki.
Najprawdopodobniej to PiS zdobył najwięcej (14) mandatów do sejmiku. Tak mówią wstępne wyniki głosowania, które Koalicji Obywatelskiej dają 12 miejsc, Bezpartyjnym Samorządowcom 7 (bądź 6). Na 36 mandatów w sejmiku pozostałe, pojedynczym przypadną SLD, ludziom Rafała Dutkiewicza i PSL.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze