Reklama

Miejski #SylwesterŻycia. Nowa lokalizacja imprezy

28/12/2020 14:58

Wiadomo już, gdzie odbędzie się tegoroczny Sylwester. Ze względu na pandemię, impreza została przeniesiona z Rynku do Sky Tower. Impreza będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem internetu.

W trakcie internetowego wydarzenia będzie można zobaczyć, jak bawią się wrocławianie – zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy. – Damy im szansę zorganizowania z nami „wielkiej domówki” – mówi Paweł Gołębski, reżyser wydarzenia. I dodaje, że w trakcie imprezy zaprezentowane zostaną zdjęcia i filmy z ostatniego dnia i ostatniej nocy 2020 roku. – Połączymy się z uczestnikami naszej domówki na żywo, zobaczymy jak bawią się tej nocy osoby publiczne. Znów zaprosimy wrocławian do współtworzenia wydarzenia, tak jak czyniliśmy to w ostatnich latach, lecz w formule jakiej wymaga ten szczególny czas – podkreśla.

– Będziemy gotować, opowiadać jak minął rok, grać, śpiewać, a czasem też walczyć z technologią – zapowiada Paweł Gołębski. Pytany, kogo można spodziewać się na imprezie, odparł: – Janusz Chabior, aktor doskonale znany m.in. z filmów Smarzowskiego oraz Agata Wątróbska przygotowują na tę noc coś specjalnego. Magda Orłoś, niewidoma kucharka, ugości nas w kuchni. Konrad Imiela obiecał przyjść na domówkę z gitarą, a Justyna Szafran, aktorka wrocławskiego Teatru Capitol, będzie nam śpiewać – wylicza reżyser wydarzenia. I dodaje, że o oprawę muzyczną całego wieczoru zadba znany z wrocławskich sylwestrów DJ Gambit. Do Sky Tower wpadną także m.in. aktor Maciej Maciejewski i pianista Piotr Świętoniowski.

Organizatorzy zapewniają, że każdy spędzający ten czas we własnym domu będzie mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania. Wystarczy hashtag #SylwesterŻycia przy nagrywanym i wrzucanym do sieci filmiku, by ten mógł trafić na „domówkową antenę”. – Sylwester to taki moment, kiedy żegnamy się ze starym rokiem. Myślę, że w tym roku wiele osób chciałoby z hukiem pożegnać 2020, jako ten zapisany w historii niezbyt optymistycznie. Ale pożegnajmy ostatnich 12 miesięcy w bezpieczny sposób – mówi Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław. – Chcemy być razem, razem z wrocławianami i wrocławiankami, ale też mieszkańcami Polski i całego świata, ze wszystkimi którzy zechcą się z nami połączyć. Zostańmy w domach, bawmy się w gronie najbliższych, ale połączmy się z Wrocławiem – dodaje.

–Sylwester Życia to również idea, która niesie w sobie pamięć o tych, którzy walczą o zdrowie i życie – o pracownikach służby zdrowia oraz chorych na COVID-19 – podkreślają organizatorzy. I deklarują, że tej nocy z szacunkiem odniosą się do działań białego personelu, jeśli się uda – pokażą także jak biały personel spędza ostatnią noc roku. Jednocześnie będzie to także jasny sygnał dla mieszkańców, że przebywanie w większej grupie ludzi w zamkniętym pomieszczeniu zwiększa ryzyko zakażenia.


Podczas transmisji obecny będzie tłumacz języka migowego – zgodnie z zapowiedzią prezydenta Wrocławia o dostępności zabaw sylwestrowych także dla osób z niepełnosprawnościami.

#SylwesterŻycia rozpocznie się w czwartek, 31 grudnia, o godz. 20 w Sky Tower. Impreza będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem internetu. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się tutaj.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: BEZPŁATNY SPEKTAKL W OPERZE WROCŁAWSKIEJ. POKAZ HITÓW Z OKAZJI SYLWESTRA I NOWEGO ROKU



mh/mat. pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości