Reklama

Nowa linia autobusowa. Sprawdź, którędy pojedzie

10/12/2018 12:19

W piątek, 7 grudnia, rozpoczął się remont linii kolejowej 292 na odcinku Wrocław Sołtysowice – Jelcz Laskowice, która - oprócz autobusów 115 i 118 - zapewniała mieszkańcom połączenia z centrum Wrocławia. Dlatego miasto uruchomi tam dodatkową linię szczytową 715. Nowe połączenie zacznie funkcjonować 5 stycznia.

Wydział Transportu przedstawił radzie osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów rozwiązania, które mają na celu poprawę obsługi komunikacyjnej osiedla Swojczyce i Olimpia Port. Wspólnie zadecydowali o uruchomieniu dodatkowej, szczytowej linii 715.


Autobusy będą kursowały od 5 stycznia w dni robocze, w godzinach szczytu, czyli 6-9 i 14:30-18, co kwadrans, na trasie Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Mickiewicza - pętla Sępolno - mosty Chrobrego - Swojczycka - Swojczycka (rondo). 

Dzięki temu mieszkańcy podróżujący z Osiedla Swojczyce (rondo przy skrzyżowaniu ulicy Swojczyckiej i Miłoszyckiej) do centrum miasta będą mogli w szczycie komunikacyjnym korzystać w obu kierunkach z dwóch linii autobusowych - 115 i 715. Pojazdy będą kursować średnio co 7,5 minuty.

- Szacunkowy koszt kursowania linii autobusowej wynosi ok. 700 tys. zł w skali roku - informuje Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu.


mh, mgo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości