Reklama

Nowy, miejski mural we Wrocławiu. Kampania przeciw przemocy wobec kobiet [ZDJĘCIA]

25/11/2020 17:10

W Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet miasto odsłoniło na ścianie komunalnego budynku przy ul. Legnickiej 64 nowy mural. Jego autorem jest wrocławski artysta, Wojciech Kołacz-Otecki.

Mural „TWOJA OBOJĘTNOŚĆ KRZYWDZI INNYCH. DOSTRZEŻ PRZEMOC. ZAREAGUJ!” ma 9 metrów szerokości i 20 wysokości. Celowo umieszczono go przy ruchliwej ulicy Legnickiej, by przekaz trafił do szerokiego grona odbiorców.


Odsłonięciem tego muralu miasto zainaugurowało tegoroczną edycję Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, która potrwa do końca roku. 25 listopada to data symboliczna, upamiętniająca zamordowanie w 1960 r. sióstr Mirabal - działaczek na rzecz praw człowieka w Republice Dominikany. Został ustanowiony Dniem Pomarańczowym, który ma zwrócić uwagę na problem przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej i ekonomicznej na kobietach i dziewczętach na całym świecie.

Reklama

Dodatkowo w środę wieczorem Klub Wratislavia Stadion Wrocław, Hala Stulecia i Teatr Muzyczny CAPITOL rozświetlą się na pomarańczowo. Jest to działanie w ramach akcji „Orange the World”, światowej kampanii poświęconej przemocy wobec kobiet, prowadzonej przez Sorotpimist International wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości