Reklama

Nowy punkt testów na obecność koronawirusa. Za darmo zbadają się tylko wybrani

06/05/2020 08:51

Na terenie siedziby wrocławskiego pogotowia ratunkowego przy ul. Ziębickiej 34/38 od środy, 6 maja, działa mobilny punkt testów na koronawirusa. Na bezpłatne badanie mogą liczyć wyłącznie pracownicy służby zdrowia.

Mobilny punkt pobrań materiału do testów na obecność koronawirusa w organizmie będzie działał w dni robocze, w godz. 8-12. Zgłaszające się tam osoby będą badane metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych z certyfikatem CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie są wykonywane dla szpitali zakaźnych. Do wykonania testów stosowany jest zestaw do pobrań DIAGprobe.


Test jest bezpłatny dla pracowników służby zdrowia, którzy nie pracują w szpitalach, natomiast inni zapłacą 534 zł, z czego 100 zł zostanie przeznaczonych na wsparcie darmowego projektu. Dziennie punkt jest w stanie przebadać 120 osób. Medycy mogą umówić się na pobranie, rezerwując termin przez stronę www.dlamedykow.diagnostyka.pl, i obsługiwani będą przez personel punktu w odstępach 20-minutowych.

Reklama

Inicjatorem akcji jest Diagnostyka wraz ze sponsorami. To drugi taki punkt we Wrocławiu. Pierwszy ruszył w poniedziałek przy Stadionie Wrocław. Tak również medycy badają się za darmo, natomiast reszta - za 550 zł. Cała ta kwota jest przeznaczana na walkę z koronawirusem i wsparcie medyczne osób w potrzebie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości