Reklama

Ponad 3 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Dolnym Śląsku też rekord [07.10.2020]

07/10/2020 10:57

W środę liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce przekroczyła 3 tys. Tylko na Dolnym Śląsku potwierdzono 184 nowe zakażenia. Obie liczby są rekordowe od początku epidemii koronawirusa w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia podało informację o 3 003 nowych przypadkach koronawirusa wykrytych w ciągu ostatniej doby. Największy przyrost zakażeń zanotowano na terenie województw: mazowieckiego (527), małopolskiego (357), śląskiego (286), wielkopolskiego (242) oraz łódzkiego (223).


Na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniej doby potwierdzono 184 nowe zakażenia. To kolejny rekord przyrostu zakażeń w naszym województwie. Poprzedni padł we wtorek, gdy pozytywny wynik testów na SARS-CoV-2 odebrało 140 Dolnoślązaków.

Reklama

Wśród osób, które do środowego poranka odebrały pozytywne wyniki są mieszkańcy Wrocławia, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.


Od początku epidemii na Dolnym Śląsku stwierdzono 5 896 zakażeń koronawirusem. W całej Polsce liczba ta w środę wzrosła do 107 319.

Reklama

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o 75 kolejnych zgonach osób, które chorowały na COVID-19, w przypadku 8 z nich zakażenie było bezpośrednią przyczyną śmierci, 67 zmarło z powodu chorób współistniejących. W tej drugiej grupie znalazł się m.in. 70-letni wrocławianin. Od początku epidemii na terenie Polski zanotowano łącznie 2 792 osób, które miały potwierdzone zakażenie.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykonano 44 tys. testów na koronawirusa, a od początku epidemii w kraju przebadano już ponad 3,3 mln osób.

Reklama

We Wrocławiu zakażonych koronawirusem jest coraz więcej osób. W sobotę pozytywny wynik testu odebrał m.in. prezydent miasta Jacek Sutryk. Z zakażeniem walczy też szef Capitolu Konrad Imiela, a także odpowiedzialny za sprawy zdrowia na Dolnym Śląsku wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. We wtorek okazało się też, że koronawirusa mają 2 pielęgniarki i 2 pacjentów szpitala przy Fieldorfa.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości