Reklama

Prezydent elekt spotkał się z dziennikarzami. Zapowiedział 100 działań na pierwsze 100 dni

24/10/2018 11:11

Wybrany na urząd prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk, w środę rano spotkał się z dziennikarzami. Podczas krótkiego briefingu Sutryk zapowiedział, że w ciągu pierwszych 100 dni swojej kadencji będzie chciał postawić sobie 100 zadań do zrealizowania. Nowy prezydent zapowiada, że miasto pod jego rządami będzie miastem zrównoważonym i na każdą dziedzinę życia w mieście znajdzie się czas i pieniądze.

Jacek Sutryk w środę nie chciał jeszcze mówić o osobach, które wejdą do zarządu miasta. Zapewnił jednak, że wiceprezydenci będą dobierani na podstawie kompetencji, a dopiero później przynależności partyjnej.


Przyszły prezydent Wrocławia zapowiedział też, że nie zamierza przeprowadzać żadnego specjalnego audytu, bo jego zdaniem dobrą oceną kondycji miasta będzie bilans otwarcia oraz kontrole, które były na bieżąco przeprowadzane w ratuszu.


Wszystko wygląda na to, że nowy prezydent będzie miał pracowite pierwsze 100 dni swojej kadencji. Podczas konferencji prasowej Jacek Sutryk zapowiedział, że wykona w nie 100 pierwszych rzeczy, z których będzie chciał zostać rozliczony przez media.

Reklama


Sutryk podkreślał też, że podczas swojej prezydentury będzie chciał w większym stopniu zając się problemami wrocławskich osiedli, ale jego polityka będzie zrównoważona. – Nie chcę mówić o tworzeniu miasta w sposób zero-jedynkowy, że będzie to, a nie będzie tego. Wszystko w mieście jest potrzebne, na wszystko w mieście znajdzie się czas i na wszystko powinny znaleźć się pieniądze – mówił podczas konferencji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości